Dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku i natychmiast skierował na miejsce patrol. Policjanci, po przybyciu na miejsce, wstępnie ustalili przyczyny zdarzenia.
Jak się okazało, 46-letni kierowca ciężarówki volvo, jadąc drogą ekspresową S-19 i wjeżdżając na zjazd w kierunku autostrady A4 w Świlczy, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu. W konsekwencji, ciężarowy pojazd przewrócił się na bok, blokując część jezdni.
Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Ucierpiała jedynie infrastruktura drogowa – uszkodzona została jezdnia, jej oznakowania oraz bariery energochłonne.
Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 46-letni kierujący volvo został ukarany przez policjantów mandatem karnym. To zdarzenie przypomina o kluczowej roli zachowania ostrożności i dostosowania prędkości do aktualnych warunków na drodze, zwłaszcza podczas manewrów wjazdów i zjazdów z autostrad i dróg ekspresowych.
Komentarze