Łuszczyca skóry głowy – kosmetyki i co jeszcze jest ważne? Czy ta choroba jest aż tak groźna?
Łuszczyca skóry głowy objawia się rumieniowymi wykwitami, zmianami skórnymi w postaci grudek i srebrzystych, łuszczących się łusek, a pod nimi skóra się błyszczy, to tzw. objaw świecy stearynowej. Jest też bardzo przesuszona, dlatego pęka, przez co uszkadzają się brodawki naczyń skórnych i dochodzi do niewielkiego krwawienia. Chorym dokucza silne swędzenie, pieczenie oraz ból. Dodatkowo częste drapanie jedynie nasila świąd i pogarsza stan skóry. Dlatego zastosowanie dobrych jakościowo dermokosmetyków jest w stanie uśmierzyć przykre objawy oraz znacznie poprawić kondycję skóry głowy, tym samym zatrzymać wypadanie włosów.
Jak ogólnie łuszczyca wpływa na życie chorego?
Łuszczyca skóry głowy dotyka około połowy pacjentów cierpiących na tę dermatozę, ponieważ może objawiać się w innych częściach ciała. W pewnym okresie życia u nawet 90% chorych z łuszczycą, objawy dotykają właśnie głowy.
Łuszczyca skóry głowy powoduje silny świąd i odwet w postaci odruchowego drapania, co niestety przyczynia się, jak już wyżej też wspomnieliśmy, do pogorszenia kondycji skóry, ale też wypadania włosów. Dodatkowo proces usuwania łusek, również może nasilać ten problem.
Widoczne dla innych zmiany skórne sprawiają, że chory może unikać kontaktów społecznych, ma stany lękowe, a nawet depresyjne, czuje się nieatrakcyjny w oczach innych osób.
Jak leczyć łuszczycę skóry głowy?
Warto podjąć leczenie dermatologiczne, należy systematycznie stawiać się na wyznaczone terminy wizyty i stosowaniem się do zaleceń lekarza. Leczenie polega bowiem na stosowaniu doustnych leków, miejscowych, ewentualnie w terapii skojarzonej, co zależy od nasilenia zmian. Nieocenione okazuje się zastosowanie specjalistycznych dermokosmetyków, o czym także poinformuje lekarz. Żeby rzeczywiście pozbyć się uciążliwych objawów trzeba dodatkowo także zadbać o zdrową dietę, a także zrezygnować z używek, takich jak alkohol czy palenie tytoniu. Czytaj więcej na ten temat: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/luszczya-skory-glowy-jak-sobie-z-nia-radzic,1605006784.html
Łuszczyca skóry głowy charakteryzuje się przede wszystkim silnym świądem, ale też ostro odgraniczonymi, czerwonymi plamami czy tarczkami, pokrytymi srebrzystymi łuskami. Jeśli choroba nie jest leczona albo jest źle leczona, prowadzi do reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby Leśniowskiego-Crohna, a w ostateczności nawet do erytrodermii łuszczycowej, wtedy zmiany zapalne obejmują nawet do 90% całej powierzchni ciała.
Skuteczny kosmetyk na łuszczycę skóry głowy – czyli jaki i czy jeden wystarczy?
Głównym celem pielęgnacji jest łagodzenie objawów choroby, zapobieganie ich rozprzestrzeniania się, ale też wydłużenie okresu remisji. Szczególnie istotne jest silne działanie antygrzybiczne i antybakteryjne, ponadto złuszczanie martwego naskórka, z jednoczesną ochroną jego warstwy hydrolipidowej. Nie można zapominać o znaczeniu nawilżanie skóry głowy i włosów.
Żeby pielęgnacja była skuteczna trzeba stosować systematycznie dermokosmetyki z przeznaczeniem – na łuszczycę. Takie emoliencyjne produkty mają bowiem odpowiednio dobrane składniki aktywne i świetnie radzą sobie ze wszystkimi objawami choroby. Na jakie składniki należy zwrócić jednak szczególną uwagę? Spójrz niżej:
Glinka biała – koi, łagodzi, ma w sobie dużo wartościowych substancji, które pozwalają się łuszczycowej skórze zregenerować.
Kwas salicylowy – ma silne działanie, zabija pasożyty i grzyby, oczyszcza skórę, ale nie narusza jej warstwy hydrolipidowej. Dodatkowo także pomaga usunąć martwy naskórek, a przy tym likwiduje stany zapalne.
Ekstrakt z dziegcia brzozowego – często stosowany w produktach na łuszczycę, bo pomaga likwidować infekcje skórne, zabija pasożyty i grzyby, niweluje łuszczenie skóry.
Ekstrakt z wierzbówki kiprzycy – wspomaga gojenie się ran, przyspiesza regenerację naskórka.
Mocznik – regeneruje, zmniejsza świąd, wygładza i zmiękcza skórę, bo ma umiejętność wiązania w niej wody. Oddziałuje dobrze nie tylko na skórę, ale też włosy.
Pirokton olaminy – przyśpiesza gojenie uszkodzonego naskórka, przywraca mu właściwe pH, ma działanie przeciwbakteryjne oraz ochronne, reguluje pracę gruczołów łojowych.
Ekstrakt z wierzby białej – działa przeciwzapalnie, zabija bakterie, odkaża.
Niacynamid – redukuje wszystkie objawy dermatozy, koi stany zapalne, tak naprawdę kompleksowo poprawia skórę łuszczycową.
Ichtiol – niweluje świąd i łuszczenie skóry, łagodzi stany zapalne.
Masło shea – działa antyoksydacyjnie, pobudza skórę do produkcji kolagenu.
Arginina – aminokwas, przenikający głęboko w skórę. Tam wspiera procesy naprawcze, ponadto stymuluje pracę układu krwionośnego.
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że sam szampon może sobie nie poradzić, gdyż ma zbyt krótki kontakt ze skórą, przez co jego działanie jest ograniczone. Oczywiście on ma swoje dobroczynne działanie, ale to może nie wystarczyć, szczególnie przy ostrych zmianach. Natomiast odżywki, płyny czy emulsje zostają na głowie dłużej, przez co mają możliwość skutecznie działać. Najlepiej jest zdecydować się na profesjonalny zestaw do walki z tą dermatozą.
Wybierz wyjątkowe kosmetyki na łuszczycę skóry głowy w zestawie z firmy Psorisel od Verdelove

Teraz możesz pokonać uciążliwe objawy choroby przy pomocy trzech emoliencyjnych produktów o unikatowej formule Psorisel:
Krok 1. Jeśli nadal się zastanawiasz jaki szampon na łuszczycę skóry głowy wybrać to weź Psorisel, bo ma w składzie np. ekstrakt z wierzbówki kiprzycy, glinkę białą, dziegieć brzozowy i niacynamid, zatem gruntownie oczyszcza skórę głowy, redukuje łuszczenie i uciążliwy świąd.
Krok 2. Emulsja na noc Psorisel (do stosowania na przemian z płynem, co drugi dzień) – z piroktonem olaminy, skwalanem roślinnym, ichtiolem, masłem shea, intensywnie regeneruje naskórek, ma działanie antybakteryjne, łagodzące, naprawcze. Zapobiega nawrotom choroby.
Krok 3. Płyn do skóry głowy Psorisel (do stosowania na przemian z emulsją, co drugi dzień) – bogaty w kwasy, takie jak salicylowy i mlekowy, oleje roślinne, jak olej z nasion czarnej porzeczki czy konopny, ponadto zawiera argininę. Dzięki tym i innym składnikom złuszcza martwy naskórek oraz redukuje łuski, stymuluje pracę układu krwionośnego, wygładza skórę.
Dlaczego dermokosmetyki Psorisel są godne Twoje uwagi?
Zestaw niweluje objawy i poprawia kondycję skóry łuszczycowej, ponieważ:
Mogą go stosować także osoby skłonne do nadwrażliwości, alergii oraz podrażnień.
Te 3 produkty pozwalają kompleksowo wspomóc kondycję chorej skóry.
Możesz ich stosować przez długi czas, dzięki czemu utrzymasz się długo w okresie remisji.
Nad formułą produktów pracowali dermatolodzy.
Preparaty uderzają we wszystkie charakterystyczne objawy łuszczycy skóry głowy, przywracając jej zdrowy wygląd, co potwierdzają niezależne badania aplikacyjne.
Profesjonalne składy, mają w sobie specjalnie dobrane naturalne składniki aktywne.
Podsumowanie
Łuszczyca skóry głowy jest chorobą, która wymaga stałej opieki dermatologicznej oraz pielęgnacji odpowiednimi produktami, ponieważ nie da się jej wyleczyć. Ma swoje okresy remisji, jak również nawroty. Kluczowe okazuje się złuszczanie martwego naskórka, działanie antybakteryjne oraz antygrzybiczne, niezwykle istotne jest też odbudowanie bariery ochronnej naskórka.