Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów pomaga. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz punkt informacyjny to sposób Rzeszowa na walkę z narkotykami i innymi szkodliwymi substancjami. Miasto szuka organizacji, która od kwietnia do końca roku będzie te zadania wykonywać. Na działania przeznaczono 100 tys. złotych.
Rzeszów pomaga. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży

Źródło: pixabay.com

- Samorząd wspiera w działaniach programy ogólnopolskie. Uzupełnia ich akcje, rozszerza opiekę. Tak działa np. miejski program profilaktyki raka piersi i tak będzie działał program psychoterapii dla dzieci. Uzależnienie to bardzo poważna choroba i trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Dlatego wprowadzamy program profilaktyki, ale również leczenia dla dzieci i młodzieży - powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Do 2 kwietnia 2024 roku potrwa konkurs dla organizacji pozarządowych, którego celem jest prowadzenie profilaktycznych programów przeciwdziałających narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Chodzi o prowadzenie psychoterapii dla młodych osób z rodzin zagrożonych uzależnieniem od substancji i czynności oraz prowadzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego.

Rzeszów przeciwko narkotykom. Darmowa psychoterapia i punkt informacji

Psychoterapia dzieci i młodzieży ma polegać np. na prowadzeniu terapii indywidualnej, grupowej, warsztatów umiejętności oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, konsultacji lekarza psychiatry. To ostatnie ma służyć nabyciu umiejętności radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi, społecznymi i behawioralnymi. Psychoterapia ma być skierowana do dzieci i nastolatków pochodzących z rodzin, które są narażone na uzależnienia od substancji lub czynności (hazard, zakupy itp.).

Prowadzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego ma z kolei pomagać osobom, które ryzykowanie używają substancji, są szkodliwie uzależnieni lub współuzależnieni od narkotyków czy innych substancji psychoaktywnych, a także dla ich rodzin. Zadanie ma też podnosić wiedzę na temat przyczyn i skutków uzależnień i budować świadomość o zagrożeniach wynikających z przyjmowania narkotyków, w tym nikotyny.

Miasto przyjmuje oferty od organizacji pozarządowych za pośrednictwem Generatora eNGO dostępnego TUTAJ. Na konkurs przeznaczono 100 tys. złotych. Zadanie będzie trzeba realizować od 20 kwietnia do 31 grudnia 2024 roku. Szczegółowy opis zamówienia dostępny jest na erzeszow.pl.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama Drukarnia Rzeszów