Dzień Polskiej Wódki
Święto to jest czymś, czym Polacy mogą się szczycić. Wiele dowodów historycznych potwierdza bowiem fakt, iż to właśnie w Polsce po raz pierwszy wyprodukowano ten trunek. Ponadto aktualnie jesteśmy największym jej eksporterem w Unii Europejskiej, a także wpisano Polską Wódkę na listę chronionych oznaczeń geograficznych PGI (z ang. Protected Geographical Indications). Do wytworzenia tak wysokiej jakości alkoholu też potrzeba odpowiednich składników, dlatego nie każda wódka szczycić się może mianem Polskiej. Tylko te trunki wytwarzane z polskich zbóż (pszenicy, żyta, pszenżyta, jęczmienia i owsa) lub ziemniaków mogą zasłużyć na miano Polskiej Wódki.
Dzień Wzajemnej Adoracji
„Adorować” czyli inaczej „uwielbiać kogoś”. Zjawisko to występuje często w miłości, w początkowej jej fazie, kiedy często zdarza się zakochanym „adorować” siebie nawzajem, bez dostrzegania wad drugiego człowieka. Z czasem to mija. Jednak po latach, wiele osób popiera również takie „adorowanie się” wzajemne, ponieważ jak się okazuje, może mieć to wpłynąć na polepszenie jakości związku. Święto wzajemnej adoracji natomiast sięga początkiem jeszcze czasów I wojny światowej, kiedy to ludzie wpadli na pomysł, aby stworzyć to święto w celu odwrócenia uwagi od strasznych rzeczy, które działy się na frontach Wielkiej Wojny. Po zakończeniu wojny natomiast, święto przetrwało do obecnych czasów.
Dzień Gumowej Kaczuszki
Święto to wydaje się być raczej humorystycznym dniem dziecięcej zabawki do kąpieli, ale nie jest tak jednak do końca. Gumowe kaczki przyczyniły się do istotnych badań nad prądami morskimi. Historia ta miała miejsce w latach 90. XX wieku, kiedy to przez Ocean Spokojny ogromny kontenerowiec z gumowymi kaczkami płynął sobie do portu w Tacoma w USA. W międzyczasie trwania tej wyprawy przydarzył się jednak sztorm i trzy kontenery wpadły za burtę, do wody. Wtedy to zostało uwolnione z kontenerów aż 29 tysięcy kaczek, które dryfowały po wodzie, a ich drogę przez długie lata śledził oceanograf - Curtis Ebbesmeyer. Stwierdził on, że zabawki idealnie nadają się jako źródło wiedzy odnośnie logiki działania prądów morskich. W ten sposób gumowe kaczki przyczyniły się do rozwoju nauki, ponieważ bez nich prawdopodobnie nie wiedzielibyśmy za wiele na temat tego jak są one rozległe.
Międzynarodowy Dzień Koszuli – czyli o elemencie garderoby, który nigdy nie wychodzi z mody
Koszula jest ubiorem bardzo uniwersalnym. Mogą nosić ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Bez wątpienia świadczy o elegancji danej osoby, ponieważ w niej raczej wszyscy będą wyglądać dobrze i twarzowo. Na początku swojego istnienia koszule nosili chłopi do pracy w polu, obecnie jednak kolory oraz fasony, w których są one wytwarzane, sprawiają ze można ją nosić każdego dnia, a nie tylko od święta. Dlatego nie zapomnij koniecznie włożyć dziś na siebie swoją ulubioną koszulę!
Komentarze