Thriller w radomskiej hali. Mecz Asseco Resovia Rzeszów vs Enea Czarni Radom

W poniedziałek, 11 grudnia w Radomiu odbył się jeden z meczów 11 kolejki Plusligi. Tym razem siatkarze Asseco Resovii zagościli w Radomiu i wygrali z radomską drużyną 3:2.

Źródło: oficjalny profil Asseco Resovia Rzeszów na Facebooku

W meczu nie zagrał Torey DeFalco - powodem jego nieobecności był drobny uraz.

Jak można przeczytać w komentarzach pod postem ze strony klubu na Facebooku, Resovia nie zaprezentowała się w meczu za dobrze. Faktem jednak jest, że wygranie w tie-breaku z ostatnią drużyną w tabeli nie daje wiele podstaw do optymizmu. Pierwszy set przegrany na przewagi (24-26), w drugim i trzecim secie pewna wygrana (25-17, 25-21), czwarty set przegrany również na przewagi (25-27) i w końcu pewnie wygrany tie-break (15-7).

Patrząc na wyniki, śmiało można powiedzieć, że mecz nosił znamiona dreszczowca, a kibice rzeszowskiego klubu zgromadzeni w hali z pewnością przeżywali skrajne emocje. Resovia jednak bardzo męczyła się w tym meczu, a kibice sami wskazują, że problemem są gwiazdy klubu. Prawdą też jest, że drużyna Enea Czarni Radom zagrała dobry mecz, za co należą się wielkie brawa.