Grad goli w towarzystwie śniegu. Wysoka porażka i koniec pucharowej przygody Stali Rzeszów

W czwartkowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski Wisła Kraków pokonała Stal Rzeszów 4:1 będąc na boisku drużyną zdecydowanie lepszą. Pucharowe starcie było pierwszym meczem Mariusza Jopa w roli tymczasowego szkoleniowca Wisły.

Źródło: Stal Rzeeszów

Mecz od samego początku układał się bardzo dobrze dla przeciwników Stali. Już w 7. minucie Dawid Szot otworzył wynik spotkania po asyście Goku. W następnych minutach „Biała Gwiazda” starała się podwyższyć prowadzenie, ale pomimo ciągłego tłoku pod bramką Gerarda Bieszczada, nie udało jej się to. Z kolei Stal nie była w stanie tworzyć groźnych ataków pod bramką rywala. Było to spowodowane między innymi tym, że gwiazda ostatnich tygodni Adler da Silva był bardzo dobrze kryty przez Josepha Colleya. Wisła schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, a „Stalowcy” bez ani jednego celnego strzału.

Początek drugiej połowy był dla rzeszowian jeszcze gorszy. Najpierw Angel Rodado strzałem z główki w 50. minucie podwyższył prowadzenie Wisły, a następnie, zaledwie dwie minuty później, Bartosz Talar skorzystał z błędu w obronie i zdobył trzecią bramkę. Stal nie poddawała się, dzięki czemu gola dającego nadzieję na pozostanie w grze zdobył Szymon Kądziołka, ale już minutę później (po kolejnym błędzie obrony) „Biała Gwiazda” ustaliła wynik spotkania. Na domiar złego w ostatnim kwadransie gry kontuzji doznał Adler.

Pozytyw dzisiejszego meczu dla Stali? Aż siedmiu młodzieżowców wystąpiło w dzisiejszym  meczu, a jeden z nich trafił do siatki Wisły.

Stal Rzeszów rozegra jeszcze dwa mecze ligowe przed rozpoczęciem przerwy zimowej: będą to wyjazdy do Bełchatowa (10 grudnia na mecz z Odrą Opole) i do Tychów (17 grudnia przeciwko miejscowemu GKS-owi).

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 4:1 (1:0)

Strzelcy bramek: Szot (7’), Rodado (50’), Talar (52’), Gogół (67’) – Kądziołka (66’)

Składy:

Wisła Kraków: Kamil Broda - Dawid Szot, Joseph Colley (72’ Igor Łasicki), Alan Uryga, Bartosz Jaroch – Bartosz Talar, Marc Carbo (78’ Vullnet Basha), Goku Roman (64’ Dawid Olejarka), Jesus Alfaro (64’ Patryk Gogół), Angel Baena (72’ Miki Villar) - Angel Rodado  Trener: Mariusz Jop

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad – Patryk Warczak, Kacper Paśko, Kamil Kościelny, Milan Simcak - Adrian Bukowski (46’ Sebastien Thill), Krzysztof Danielewicz (56’ Karol Łysiak), Szymon Kądziołka - Andreja Prokić (57’ Szymon Łyczko), Adler da Silva (77’ Szymon Salamon), Wiktor Kłos  Trener: Marek Zub

Miejsce: Stadion Miejski imienia Henryka Reymana w Krakowie

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)