Cenny punkt przy Konwiktorskiej. Relacja meczu Polonia Warszawa-Stal Rzeszów

Piłkarze Stali Rzeszów przystępowali do meczu z Polonią Warszawa w bardzo dobrych nastrojach po udanym listopadzie (7 punktów na 9 możliwych do zdobycia) i zwycięstwie nad ekstraklasową Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski 31 października.

Źródło: oficjalna strona Stali Rzeszów

W szczególności ostatni domowy mecz Stali (wygrana 3-0 nad Górnikiem Łęczna) pokazał, że rzeszowski zespół jest na fali wznoszącej. Z kolei Polonia Warszawa nie może zaliczyć minionego miesiąca do najlepszych – „Czarne Koszule” w listopadzie zdobyły 2 punkty w 3 ligowych spotkaniach strzelając przy tym tylko jedną bramkę, a na początku listopada uległy Wiśle Kraków (0-3) w Pucharze Polski. Ponadto stołeczna drużyna nie potrafiła wygrać u siebie od 29 września (2-0 z przedostatnim obecnie Podbeskidziem Bielsko-Biała). Warto jednak pamiętać, że przed tym pojedynkiem Stalowcy mieli 21 punktów w ligowej tabeli, a Polonia jedynie o trzy „oczka” mniej. Duma Rzeszowa nie mogła skorzystać w piątek z usług piłkarza listopada Fortuna 1 Ligi Adlera da Silvy (powody osobiste), Jesusa Diaza (zawieszenie za kartki) oraz kontuzjowanych Kacpra Sadłochy i Manolo. Mecz rozpoczął się idealnie dla klubu z Warszawy. Już w trzeciej minucie gola z okolic pola karnego zdobył Michał Bajdur. Zaledwie 9 minut pózniej było już 2-0. Ponownie bramkę strzelił Bajdur – tym razem pomocnik „Czarnych Koszul” popisał się pięknym trafieniem przypominającym dośrodkowanie.

Stal jednak nie poddawała się i wytrwale atakowała. Jedna z ofensywnych akcji w pierwszej połowie zakończyła się powodzeniem – po wrzutce Szymona Łyczki Paweł Oleksy trafił w poprzeczkę po strzale z główki, a kilka sekund później z powodzeniem dobił swoje uderzenie. Była to 32. minuta meczu. Wynik meczu strzałem z kilku metrów ustalił w 63. minucie Krystian Wachowiak po asyście Andrei Prokicia. Żółtymi kartkami w tym spotkaniu zostali ukarani: Vladyslav Okhronchuk, Szymon Kobusiński (Polonia) oraz Milan Simcak (Stal). Wartym odnotowania faktem jest debiut 17-letniego Szymona Salamona w rzeszowskiej
drużynie. W sumie w biało-niebieskich barwach w meczu z Polonią wystąpiło aż 6 młodzieżowców.

Składy:
Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz, Nikodem Zawistowski (69′ Dariusz Pawłowski), Jan Majsterek, Michał Grudniewski, Maciej Kowalski-Haberek, Bartosz Biedrzycki, Marcin Kluska (69′ Mateusz Michalski), Krzysztof Koton, Władysław Okhronchuk (46′ Piotr Marciniec), Michał Bajdur (83′ Łukasz Piątek), Szymon Kobusiński (69′ Paweł Tomczyk).

Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel, Patryk Warczak, Kamil Kościelny, Paweł Oleksy, Milan Simcak (66′ Adrian Bukowski), Szymon Łyczko (89′ Cesar Pena), Karol Łysiak (87’ Krzysztof Danielewicz), Szymon Kądziołka (66’ Szymon Salamon), Sebastien Thill, Krystian Wachowiak, Andreja Prokić (86′ Wiktor Kłos).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna