Uczestnicy Podpisanie porozumienia odbyło się w obecności starosty stalowowolskiego, Janusza Zarzecznego. Z uczelnię reprezentowali dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Andrzej Trytek, profesor PRz, wraz z prodziekanem ds. rozwoju, dr. hab. inż. Mirosławem Tupajem, profesorem PRz. Ze strony Iscar Poland byli obecni prezes zarządu, Robert Zieliński, oraz specjalista ds. rozwoju biznesu, Bogdan Kaczmarek. Odpowiedzialnymi za koordynację działań w ramach współpracy są Bogdan Kaczmarek oraz dr inż. Krzysztof Szwajka.
O firmie
Opis działalności firmy ISCAR jest największą z 15 spółek należących do International Metalworking Companies (IMC). Wspólnie dostarczają kompleksową linię precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem z węglików spiekanych. Firma ta produkuje szeroką gamę płytek węglikowych, frezów węglikowych i narzędzi skrawających, które znajdują zastosowanie w obróbce metali. IMC oferuje również rozwiązania inżynieryjne i produkcyjne dla głównych branż przemysłu na całym świecie. Dzięki innowacyjnym produktom dostosowanym do potrzeb klientów, IMC jest światowym liderem w branżach takich jak motoryzacja, lotnictwo oraz produkcja form i matryc.
ISCAR Poland działa na polskim rynku od ponad 30 lat. W tym czasie firma przekształciła się z dostawcy standardowych wyrobów w dostawcę kompleksowych rozwiązań procesów technologicznych w obróbce skrawaniem. Mimo że siedziba firmy znajduje się w Katowicach, w sercu przemysłowej części Polski, jej działalność obejmuje cały kraj dzięki sieci wyspecjalizowanych przedstawicieli techniczno-handlowych i dystrybutorów. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych systemów narzędziowych u wielu kluczowych klientów, firma zdobyła pozycję lidera innowacyjności. To działanie bezpośrednio przyczyniło się do znaczącego udziału ISCAR Poland na rynku narzędziowym. Przez lata jej odbiorcami stali się przedstawiciele głównych branż przemysłu, takich jak motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, maszynowy, stoczniowy oraz produkcji form i matryc.
Co będzie obejmował zakres współpracy?
Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z profilem firmy oraz korzyściami wynikającymi z nawiązania współpracy. Zakres współpracy obejmuje aktywne uczestnictwo w wybranych wykładach dotyczących obróbki skrawaniem oraz kluczowych wydarzeniach organizowanych przez uczelnię, takich jak sympozja, prelekcje czy inne formy współpracy nauki z biznesem. Dodatkowo, ISCAR Poland oferuje wsparcie w zakresie materiałów dydaktyczno-marketingowych, cykliczne szkolenia w formie wykładów i pokazów na obrabiarkach dla studentów i kadry naukowo-dydaktycznej w lokalnej siedzibie firmy.
Komentarze