Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Atrakcje na wakacje” - tegoroczny cykl imprez dla rzeszowian i turystów

W tym roku, po raz kolejny, w Rzeszowie odbędą się wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Organizatorzy przewidzieli łącznie aż 350 atrakcyjnych propozycji na spędzenie czasu dla mieszkańców oraz turystów.
„Atrakcje na wakacje” - tegoroczny cykl imprez dla rzeszowian i turystów

Autor: UM Rzeszowa

To już trzecie lato, które w stolicy Podkarpacia upłynie ubarwione kalendarzem imprez przygotowanym przez miasto i jego partnerów. Program jest bogaty, a hasło pod jakim zostanie zrealizowany brzmi „Atrakcje na wakacje” i jest autorskim pomysłem prezydenta miasta - Konrada Fijołka.

To będzie wyjątkowy czas dla rzeszowian i naszych gości spoza miasta. Będziemy pracować dla was przez cały czas. Przez całe wakacje, codziennie będzie można spędzić wolny czas w ciekawy sposób. Zaplanowaliśmy 350 atrakcji, które zrealizują nasze instytucje, a także partnerzy i organizacje współpracujące z miastem. A już pierwsze dni czerwca pokazują, że rzeszowianie bardzo chętnie uczestniczą we wspólnej zabawie i piknikach. Serdecznie zapraszam na wszystkie wydarzenia 

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Miłośnicy muzyki mogą liczyć na duże festiwale. Pierwszy z nich, czyli słynny Europejski Stadion Kultury, odbędzie się już w najbliższy weekend w Parku Sybiraków. Jego program przeczytać można tutaj, w jednym z naszych poprzednich artykułów. W fosie Zamku Lubomirskich będzie zlokalizowany klub festiwalowy, a całe wydarzenie łączy blisko 30 różnych projektów.

W lipcu odbędą się także koncerty w ramach festiwalu „Letnie brzmienia”, Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko oraz XIX Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

Zjadą do nas zespoły z całego świata. 14 lipca zaplanowaliśmy otwarcie festiwalu i barwny korowód. 17 lipca odbędzie się koncert galowy w hali na Podpromiu

– mówi Marcin Dziedzic, dyrektor estrady Rzeszowskiej.

28 i 29 lipca na bulwarach odbędzie się z kolei Re: Rzeszów Festiwal. Gwiazdami, które podczas niego wstąpią będą między innymi: Jann, Agnieszka Chylińska, T. Love, Grzegorz Hyży, Rubens, Błażej Król, dr Misio czy Sorry Boys.

25 lipca natomiast, na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, będzie mieć miejsce ostatni z dużych festiwali - Rockowa Noc.

Rzeszowskie Piwnice przygotowały m.in. plenerowe pokazy filmowe na skwerze kultury, czyli strefie przy fortepianie, nad wejściem do podziemnej trasy turystycznej. Ona również będzie czynna przez całe lato. Odbędą się także kolejne spacery historyczne po Rzeszowie, z cyklu „Oko na miasto”. Najbliższy rozpocznie się już 4 lipca o godz. 18:00 przy pomniku Jana Pakosławica.  

Rzeszowski Dom Kultury przygotował m.in. półkolonie dla dzieci, które odbędą się w jego 12 filiach.

To mnóstwo atrakcji, wycieczek i zorganizowanych zajęć dla uczestników. Przy okazji, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej będziemy także uczyć, jak należy się zachować, kiedy widzimy, że komuś obok dzieje się krzywda. Wraca także kurs języka i kultury amerykańskiej, który zorganizujemy wspólnie z gośćmi z naszego partnerskiego miasta – Buffalo. Będziemy obecni z piknikami rodzinnymi i kinem plenerowym na osiedlach. A na bulwarach będzie więcej potańcówek miejskich, na najbliższa zapraszamy 8 lipca

mówi Marzena Styga-Durak, dyrektor RDK.

W Teatrze Maska odbędą się w drugiej połowie sierpnia spektakle - „Księżycowe Opowieści” i „Pradawne Drzewo”, czyli jego najnowsze produkcje. 

W Biurze Wystaw Artystycznych zaplanowano m.in. kilka wystaw oraz warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w każdą drugą i czwartą sobotę lipca i sierpnia. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa planuje m.in. wystawę zdjęć z Nowego Jorku i warsztaty w ramach „Letniej akademii fotografii”, które poprowadzi Mariusz Forecki - wybitny fotograf i dokumentalista.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna z kolei, przygotowała 60 wydarzeń w 15 różnych miejscach. Będą one miały formę spotkań z wyjątkowymi gośćmi, którzy do Rzeszowa przyjadą w ramach trzeciego już cyklu „Ogrodów literackich”, oraz wartą uwagi literaturą.

Muzeum Dobranocek oferuje m.in. konkursy plastyczne, spotkania z bohaterami bajek – zarówno dla grup zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych. Na koniec wakacji uczestnicy zajęć zbudują z klocków lego Bolka i Lolka, którzy w tym roku obchodzą swoje sześćdziesiąte urodziny.

Pomocą przy przebiegu wydarzeń służą także organizacje i stowarzyszenia, które otrzymały od miasta dotacje na ten cel. W tym roku Rzeszów przeznaczył na nie 1,2 mln zł.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów