Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Developres Rzeszów w półfinale Tauron Ligi! Siatkarski nokaut w drugim secie!

FB_IMG_1681326334751
Dziś odbyła się drugi mecz ćwierćfinału Tauron Ligi, gdzie Developres Rzeszów podejmował na wyjeździe Volley Wrocław. Po pierwszym meczu wydawało się, że Rysice czekają problemy w rewanżu. Okazało się jednak, że problemów nie było i zespół z Podkarpacia bez problemu zameldował się w półfinale rozgrywek. MVP spotkania została Ann Kalandadze.

Początek pierwszego seta należał do zespołu gości. Wrocławianki prowadziły 11:8, jednak przewagi nie utrzymały. Dzięki Gabrieli Orvosovej zespół z Rzeszowa odrobił straty i doprowadził do wyrównania 12:12. Do stanu 18:18 wydawało się, że pierwszy set będzie miał wyrównany przebieg. Jednak przy serwisach Blagojević i atakach Kalandadze rzeszowianki wyszły na prowadzenie 22:18. Rzeszowianki nie oddały już prowadzenia i po udanym serwisie Wenerskiej wygrały pierwszą odsłonę 25:20.

Drugi set to koncert gry Rzeszowianek, które seta rozpoczęły od kapitalnych serwisów Kalandadze. Rysice wyszły na prowadzenie 1:6. Wrocławianki popełniały błędy, a po serwisie Jurczyk drużyna przyjezdnych prowadziła 2:12. Zespół z Rzeszowa miał seta pod pełną kontrolą. Wrocławianki niedokładnie przyjmowały, nie kończyły ataków, co potwierdzała tablica wyników 7:21. Set zakończył się udanym blokiem Rzeszowianek, wygrały one tego seta 7:25.

Trzecia odsłona to próba powrotu wrocławianek do gry, ta sztuka udała im się do momentu 7:5, później do głosu znów zaczęły dochodzić przyjezdne. Skuteczne ataki Kalandadze wyprowadziły zespól Antgi na prowadzenie 9:12. Zespół Michała Maska w ostatniej chwili poderwał się do walki doprowadzając do wyrównania. Jednak skuteczne ataki Kalandadze doprowadziły do powiększenia przewagi Rysic 18:21. Mecz zakończył skuteczny blok Rzeszowianek 20:25.

#Volley Wrocław – Developres Rzeszów 0:3

(20:25, 7:25, 20:25).

Volley Wrocław: Szczurowska (12), Bidias (6), Pacak (6), Muhlsteinova (1), Witowska (8), Bączyńska (5), Saad (libero) oraz Szady, Stancelewska (2), Chorąża (libero)

Developres Rzeszów: Blagojević (17), Centka (7), Wenerska (2), Orvosova (8), Kalandadze (17), Jurczyk (8), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (3), Bińczycka, Szlagowska

Stan rywalizacji 2:0 dla Developersu.