Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Wygrana Develepresu Rzeszów z zespołem #VolleyWrocław po pięciu setach

FB_IMG_1680673581133

Wczoraj odbył się pierwszy mecz fazy play-off w Tauron Lidze. Rzeszowskie "Tysiące" podejmowały zespół #VolleyWrocław. Rzeszowianki wygrały u siebie 3:2.

Pierwszy set niespodziewanie wygrały wrocławianki. Zespół Maska od początku narzucił swój rytm gry i powiększał przewagę. W zespole gości dobrze funkcjonowała obrona i to zaważyło na losach pierwszego seta. Goście wygrali pierwszą odsłonę do 18.

W drugim secie oglądaliśmy inny zespół gospodyń. Najwyraźniej porażka w pierwszym secie podziałała na "Rysice" mobilizująco. Rzeszowianki seryjnie zdobywały punkty i na niewiele pozwalały zespołowi Maska. Ostatecznie drugi set padł łupem Developersu 25:9.

Wydawało się, że tak wygrany set sprawi, że rzeszowianki wygrają cały mecz w czterech partiach. Niestety, ale w trzeciej partii zespół z Wrocławia wrócił do dobrej gry m.in w obronie. Świetnie w ataku grała Szczurkowska, która zdobyła w tym secie 9 punktów. Zespół z Wrocławia wygrał tego seta do 20. Kibice zgromadzeni w hali Podpromie przecierali oczy ze zdumienia.

W czwartym secie widać było determinację i wolę walki siatkarek z Developersu. Wszystko by nie zacząć rozgrywek od sensacyjnej porażki. Skuteczna gra w ataku pozwoliła wygrać zespołowi Antigi tego seta do 17.

Piąty set należał zdecydowanie już do gospodyń. Rzeszowianki rozpoczęły tia-break od prowadzenia 5:2. Tego prowadzenia nie oddały już do końca. Wygrały 15:9.

MVP spotkania została Jelena Blagojević. W ćwierćfinale gra się do dwóch wygranych meczów. Rewanżowe spotkanie Rzeszowianek odbędzie się 12 kwietnia o godz. 17:30 we Wrocławiu. Zwycięzca rywalizacji awansuje do półfinału Tauron Ligi.

Developres Bella Dolina Rzeszów – #VolleyWrocław 3:2 (18:25, 25:9, 20:25, 25:17, 15:9).

Develepres Rzeszów: Blagojević (19), Obiała (6), Wenerska (2), Orvosova (16), Kalandadze (22), Jurczyk (14), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (2), Szlagowska (1), Bińczycka.

#Volley Wrocław: Szczurowska (23), Bidias (13), Pacak (6), Muhlsteinova (1), Witowska (11), Bączyńska (8), Saad (libero) oraz Szady, Stancelewska (1), Chorąża (libero)

Foto podglądowe: Facebook Developers Rzeszów