Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Angio-OCT dla pacjentów Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie

Angio-OCT dla pacjentów Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie
IMG_0351
W Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie przy ul. Warzywnej w dniu 7 lutego 2023 r. został oddany do użytku nowo zakupiony aparat dedykowany pacjentom Poradni Okulistycznej i Leczenia Zeza. Zakup aparatu został dokonany na wniosek lekarzy specjalistów udzielających świadczeń w Poradniach przy olbrzymim wsparciu Samorządu Województwa, który przy całkowitym koszcie inwestycji w wysokości  248 796,00 zł., wyasygnował z budżetu województwa ponad 200 tys. zł.

Uroczyste oddanie aparatu odbyło się w obecności wicewojewody podkarpackiego Radosława Wiatra, wicemarszałek Ewy Draus, przedstawicieli Rady Społecznej WZS, Wojewódzkiego Konsultanta ds. Okulistyki Klaudiusza Gerke, lekarzy i personelu, który będzie obsługiwał sprzęt.

Badania na nowo zakupionym aparacie będą bezpłatnie realizowane dla pacjentów Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie oraz podmiotów którym będziemy świadczyć podwykonawstwo w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Badanie aparatem Angio-OCT to nieinwazyjna metoda oceny naczyń i mikrokrążenia w siatkówce oka bez konieczności podawania kontrastu. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod obrazowania naczyń Angio-OCT nie wymaga podania barwnika, ani specjalnego przygotowania. Badanie daje lekarzom możliwość obserwacji najwcześniejszych zmian zachodzących w strukturach oka, jest najnowocześniejszym narzędziem diagnostycznym niezbędnym do wczesnej diagnostyki i obserwacji postępu terapii w takich chorobach jak:  zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), retinopatia cukrzycowa, zakrzepy żyły środkowej siatkówki, zator tętnicy środkowej siatkówki. Unikalne obrazowanie użyte po raz pierwszy w Angio-OCT, pozwala lekarzowi obejrzeć z niezwykłą precyzją mikro krążenie przebiegające we wszystkich warstwach siatkówki. W odróżnieniu od aparatów poprzedniej generacji, aparat do  tomograficznej angiografii  Angio-OCT pozwalana trójwymiarowe, przestrzenne obrazowanie struktur naczyniowych oka oraz poszczególnych struktur warstw siatkówki oka uzyskiwane już podczas jednego skanu. Obrazy podczas badania aparatem Angio-OCT nie są zakłócane artefaktami wywoływanymi ruchem gałek ocznych i cechuje je doskonała rozdzielczość i jakość.

 

 

 

 

 

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama Drukarnia Rzeszów