Miasto wybrało Parenes Sp. z. o.o które mieści się przy ul. Podwisłocze 21. Nazwa projektu brzmi: "Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa na lata 2022-2025".
Kim jest podmiot, który będzie leczył niepłodność mieszkańców Rzeszowa?
Centrum Leczenia Niepłodności Parens powstało w 2004 roku w Rzeszowie pod nazwą Medicor Klinika Macierzyństwa.
Powołując do życia Klinikę Macierzyństwa stworzyliśmy miejsce, gdzie pomoc znajdują pary bezskutecznie starające się o potomstwo. Przez osiem lat naszej działalności pomogliśmy wielu osobom w zdiagnozowaniu przyczyn niepłodności, leczeniu i powołaniu do życia długo wyczekiwanego dziecka.
Kadra naszej placówki wciąż podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestniczy przede wszystkim w szkoleniach zagranicznych; Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt niezbędny w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Nie szczędzimy wysiłku i starań, aby nasza placówka spełniała światowe standardy.
- czytamy na stronie placówki
Ile pieniędzy miasto przeznaczyło na ten cel?
Miasto na program in vitro przeznaczyło 600 tysięcy złotych. Postulat ten zgłoszono także w rzeszowskim budżecie obywatelskim na rok 2023.
26 listopada podczas konferencji prasowej Violetta Urban z wydziału polityki społecznej, która odpowiedzialna jest za projekt z ramienia miasta Rzeszowa mówiła:
Planujemy objęcie programem minimum 40 par. Dofinansowanie będzie wynosiło do 5 tys. zł. To 80 proc. kosztów pełnej procedury zapłodnienia pozaustrojowego.
Program jest skierowany wyłącznie do mieszkańców Rzeszowa, par (kobiet w wieku 20-40 lat i mężczyzn), które walczą z niepłodnością.
Komentarze