Pierwsza wygrana Developresu Rzeszów w Lidze Mistrzyń

FB_IMG_1670425156595
Developres Bella Dolina Rzeszów dobrze rozpoczął rywalizację w Lidze Mistrzyń. W pierwszej kolejce pokonał wicemistrzynie Francji Volley Mulhouse Alsace 3:0. MVP spotkania została Gabriela Orvosova, atakująca rzeszowskiej drużyny.

W pierwszym secie rywalizacja długo toczyła się punkt za punkt. Raz prowadził zespół z Rzeszowa, raz z Francji. Gospodynie zaczęły uzyskiwać przewagę dzięki zagrywce Magdaleny Jurczyk. Rzeszowianki prowadziły 16:14. Dopiero w tym momencie zaczęła pokazywać się przewaga naszego zespołu. Wszystko za sprawą dobrej gry Orvosovej. W polu serwisowym na 19:15 zaserwowała Jeleny Blagojević. Trener przyjezdnych próbował zatrzymywać rzeszowski atak, ale nie przynosiło to efektów. Set zakończył się trzema punktami z rzędu Orvosovej.

Drugiego seta lepiej zaczęła ekipa z Francji. Zespół Antigi nie mógł złapać długo rytmu. Rywalki prowadziły 10:13. Przyniosło to efekty, bo Rysice doprowadziły do wyrównania 15:15 po ataku Kalandadze. Do stanu 17:17 obie drużyny grały wyrównane zawody. W końcowe seta zarysowała się przewaga naszej drużyny. Zablokowana zostala Coneo, a Orvosowa wykonała skuteczny atak i zrobiło się 22:18. Set zakończył się błędem rywalek rzeszowskiego zespołu, które dotknęły siatki.

Rzeszowianki zamierzały zamknąć mecz w trzech setach. Od początku więc przełożyło się to na grę gospodyń. Rzeszowianki przeważały i po zatrzymaniu Oliviery prowadziły już 14:10. Rzeszowianki trzymały jednak na dystans zespół z Francji. Po ataku Any Kalandadze było 21:17. Przewaga pozwoliła doprowadzić mecz do końca. W ostatniej akcji meczu Christelle Nana posłała piłkę w aut. W ten sposób zakończył się pierwszy mecz rzeszowianek w Lidze Mistrzyń.

Developres Bella Dolina Rzeszów – Volley Mulhouse Alsace 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

Developres Rzeszów: Wenerska 1, Blagojević 12, Kalandadze 10, Centka 3, Jurczyk 5, Orvosova 18, Szczygłowska (libero) oraz Obiała 6, Bińczycka. Trener Stephane Antiga.

Mulhouse: Mayer 1, Rousseaux 5, Oliveira - Sousa 3, Van Avermaet 8, Coneo 13, Paradzik 6, Soldner (libero) oraz Tchoudjang - Nana 7, Schmit, Olinga – Andela, Casadei. Trener Francois Salvagni.

Sędziowali: Ricardo Ferreira (Portugalia) i Roy Bensimon (Izrael). MVP: Gabriela Orvosova.

Foto podglądowe: profil Facebook klubu