Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jastrzębski Węgiel lepszy w hicie kolejki od Asseco Resovii Rzeszów

png_20221105_163314_0000
Mecz 8 kolejki PlusLigi to starcie dwóch niepokonanych drużyn. Asseco Resovia podejmowała na wyjeździe Jastrzębski Węgiel. Niestety w meczu lepsza okazała się drużyna gości, a o wszystkim decydowały końcówki setów. Jastrzębski Węgiel- Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:23, 26:24).

W pierwszego seta lepiej weszli goście którzy po bloku Kozamernika na Clevenocie prowadzili osiągnęli cztery punkty przewagi (3:7). Jednak za sprawą Clevenota szybko doprowadzają do remisu (8:8). A później wychodzą na prowadzenie (10:8). Resovia doskakuje jednak szybko do Jastrzębskiego (11:11). Obie drużyny grały długo punkt za punkt (21:21). Pod koniec seta za sprawą Buckiego Resovia odskakuje na dwa punkty (21:23). Jednak gracze gospodarzy szybko doprowadzają do wyrównania (23:23). To Rzeszowianie mają pierwszą piłkę setową (23:24). Jednak Cebulj psuje zagrywkę i mamy remis (24:24). Set kończy się dwoma dobrymi zagrywkami Boyera (26:24).

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwsza odsłona. Asseco Resovia prowadziła znów trzema punktami (4:7). Wszystko m.in skutecznej grze blokiem Kozamernika i Buckiego. Gospodarze długo nie mogą doprowadzić do wyrównania (10:13). Jastrzębski doprowadza do wyrównania dzięki fatalnej grze DeFalco (15:15). Resovia odskakuje jeszcze na dwa punkty (16:18) po dobrym ataku Buckiego. Jastrzębianie szybko doprowadzają do wyrównania po kiwce Gladyra (20:20). Gra toczy się punkt za punkt tylko przez moment (22:22). Bucki po czasie serwuje w siatkę, a później skuteczny wyblok Cebulja (24:22). Resovia zdobywa jeszcze jeden punkt. Po czasie Cebulj serwuje piłkę w aut i w ten sposób kończy się drugi set (25:23).

Trzeci set rozpoczął się dobrze dla drużyny z Rzeszowa. Za sprawą Kochanowskiego szybko osiągnęli kilku punktowe prowadzenie (2:6). Rzeszowianie kontrolują długo przebieg tego fragmentu seta (9:13). Dobre serwisy Buckiego i kontra Defalco (9:15). Po chwili Gladyr blokuje Kochanowskiego (11:16). Hadrava dobrze serwuje, Drzyzga znakomicie serwuje jednak Defalco nie trafia w boisko (14:18). Fornal dobrze serwuje i zmniejsza przewagę Asseco Resovii (16:19). Hadrava skutecznie kończy kolejny atak (17:20), a po chwili Wiśniewski posyła asa serwisowego (18:20). Po chwili skuteczny blok Jastrzębskiego i jest remis (20:20). Hadrava skutecznie atakuje z kontry (23:23). Rzeszowianie nie wykorzystują pliki setowej. Hadrava znakomicie serwuje i kończy pojedynek z Asseco Resovią Rzeszów (26:24)

MVP spotkania: Benjamin Toniutti