Assesco Resovia Rzeszów ogrywa mistrza Polski z Kędzierzyna-Koźle 3:0!

png_20221102_225308_0000
Hit 7 kolejki PlusLigi. W hali imienia Jana Strzelczyka zmierzyli się ze sobą Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pojedynek drugiej w tabeli ekipy z Rzeszowa i broniącego tytułu zespołu Zaksy był zdecydowanym hitem tej kolejki. Asseco Resovia Rzeszów- ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (29:27, 25:19, 26:24).

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą Defalco szybko objęli prowadzenie (3:0). ZAKSA szybko doprowadza do wyrównania (6:6). Po bloku i nieudanym ataku Zaksy Resovia wraca do trzypunktowej przewagi (10:7). Rzeszowianie przez długi okres gry utrzymują 2-3 punkty przewagi. Po nieudanym ataku Kaczmarka robi przewaga rośnie (17:14). Po przerwie dla gości Rzeszowianie odskakują na pięć punktów (20:15). Rzeszowianie kontrolują końcówkę spotkanie (23:20). Kiedy wydawało się, że set skończy się zwycięstwem gospodarzy, goście doprowadzają do remisu (24:24). Następnie goście z Kędzierzyn-Koźle wychodzą na prowadzenie (24:25). Gra toczy się punkt za punkt. Po jednej stronie skutecznie atakują Kochanowski i Defalco, a po stronie gości Kaczmarek i Śliwka. Set kończy skuteczny blok na Żalińskim (29:27).

Drugiego seta lepiej zaczynają ponownie gospodarze. Już na początku drugiego seta osiągają dwupunktowe prowadzenie (6:4). Skuteczny atak Kochanowskiego ze środka (9:6). Po chwili ze środka skuteczny atak Defalco i dobra zagrywka Kochanowskiego, co powoduje kłopoty u gości (11:8). Błędy po stronie Rzeszowian i już tylko punkt straty Kędzierzyna (11:10). Dobry serwis Buckiego, ZAKSA przebija za darmo i kontra ze środka Kozamernika (13:10). Dobra zagrywka Buckiego, goście przebijają na drugą stronę i atakujący Reosovii kończy atak (15:11). Resovia powiększa swoją przewagę po skutecznym bloku na środku Kochanowskiego i uderza w kontrze ze środka (18:12). Dwa błędy po stronie Asseco (18:14). Skuteczne ataki Defalco (20:15). Po chwili dobry serwis Amerykanina, który skutkował złym rozegraniem i blokiem Kochanowskiego (21:15). Błąd w serwisie Asseco i skuteczny blok Kędzierzynian (21:17). Seria nie trwa jednak długo, bo goście popełniają błąd w zagrywce (22:17). Skuteczny atak z przechodzącej piłki Muzaja (24:19). Set kończy się skutecznym atakiem ze środka Kozamernika (25:19).

Trzeci set zaczyna się od błędów Zaksy i skutecznego serwisu Defalco (4:0). Gra toczy się punkt za punkt (6:4). Po chwili dobry serwis Buckiego (7:4). Błędy Assesco Resovii i Śliwka blokuje Buckiego (8:7). Mocny atak ze środka Kozamernika (9:7). Trudny atak kończy Cebulj i serwis dokłada Kozamernik (11:7). Kozamernik dalej robi krzywdę z zagrywce Zaksy. Siatkarze gości przebijają na drugą stronę. Skuteczna kontra i atak Buckiego (12:7). Fatalny atak w siatkę ze środka Zaksy (13:7). Dobry serwis Śliwki i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle goni wynik (14:10). Po chwili Defalco nie do zatrzymania (15:10). Kaczmarek dwukrotnie skutecznie atakuje (16:13) i Asseco Resovia bierze czas. Po czasie skuteczny serwis Kaczmarka i blok na Cebulja (16:15). Seria Kaczmarka kończy się atakiem po bloku Cebulja (17:15). Mogło być już 19:16, niestety ale błąd przejścia linii trzeciego metra popełnia Bucki, a po chwili Defalco blokowany i jest remis (18:18). Kędzierzyn wychodzi na prowadzenie (19:20). Kochanowski ze środka (20:20). Dwie kontry Resovii i niesamowite ataki Defalco (22:20). Asseco Resovia bardzo dobrze w obronie i sytuacyjna piłka, z której atakuje Cebulj (23:20). Dobry serwis Zaksy i przechodzącą piłkę kończy Kaczmarek (23:22). Po krótkiej przerwie Śliwka serwuje w aut (24:22). ZAKSA doprowadza do remisu po błędzie w serwisie Defalco i ataku po bloku (24:24). Asseco opanowuje nerwy, skuteczny atak ze środka Kochanowskiego (25:24). Bardzo dobra zagrywka i kontra którą kończy Cebulj (26:24).

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Defalco, Kozamernik, Kochanowski, Cebulj, Zatorski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Janusz, Żaliński, Kalembka, Pashytskyy, Śliwka, Kaczmarek, Shoji

MVP spotkania: Defalco