Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Asseco Resovia Rzeszów wygrywa w klasyku ze Skrą Bełchatów

FB_IMG_1666449427117

Autor: 2022.10.15 LubinSiatkowka PlusLigaCuprum Lubin - Asseco Resovia RzeszowN/z radoscFoto Pawel Andrachiewicz / PressFocus2022.10.15 LubinVolleyballPlugLigaCuprum Lubin - Asseco Resovia RzeszowradoscCredit: Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Mecz Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów to ligowy klasyk. Rzeszowianie przyjeżdżali do Bełchatowa jako zespół który jeszcze nie przegrał. Asseco Resovia Rzeszów wygrała po walce całe spotkanie 2:3 (18:25, 25:13, 25:22, 22:25, 8:15)

Pierwszy set od początku był wyrównany. Bełchatowianie wychodzą na dwupunktowe prowadzenie (6:4) po podwójnym odbiciu Fabiana Drzyzgi. Jednak Rzeszowianie szybko doprowadzają do wyrównania po ataku Buckiego (11:11). Rzeszowianie wychodzą na prowadzenie po zablokowaniu Atanasijevicia (13:15). Chwilę później skuteczny blok Bełchatowian (14:15). Dwie następne akcje należą do Asseco i odskakują w meczu (14:17). Trener bełchatowian bierze czas. Jednak to nic nie dało. Po czasie dobry serwis. Bełchatowianie oddają piłkę za darmo. Skuteczny atak Defalco, następnie skuteczny blok Rzeszowian i as serwisowy Defalco (14:20). Po czasie dla trenera Bełchatowa kolejne dobre serwisy Defalco (14:22). Bełchatowianie zdobywają kolejne trzy punkty (17:22). Jednak końcówka należy do Asseco Resovii. Pierwszy set kończy się wygraną rzeszowian po błędzie w serwisie Vašiny (18:25).

Drugi set rozpoczyna się od szybkiego prowadzenia Bełchatowa (3:0). Następnie szybko odskakują po bloku na środku (7:3). Po czasie dla trenera Asseco Resovii as serwisowy Anatasijwicia (8:3). Bełchatowianie kontrolują przebieg seta (12:6). Rzeszowianie próbują walczyć i blokują Kooya (13:9). Jednak po chwili błąd w serwisie i dwa asy serwisowe Bieńka (16:9). Rzeszowianie muszą brać czas. W dalszym ciągu to gospodarze są skuteczniejsi w ataku i obronie. Dobre serwisy Kooya i błędy w przyjęciu Asseco (20:11). Po chwili podwójny blok Bełchatowa i as serwisowy Musiała (23:12). Vašina blokuje Buckiego i koniec seta (25:13).

Trzeci set to wyrównana walka od samego początku (6:6). Po serwisie Kłosa gospodarze odskakują na dwa punkty (9:7). Bełchatów utrzymuje swoją przewagę po ataku i asie serwisowym Bieńka (13:10). Rzeszowianie jednak po walce szybko doprowadzają do remisu (14:14). Walka trwa punkt za punkt (20:20). Żadna z ekip w tym fragmencie meczu nie potrafiła odskoczyć od rywala. Jednak po chwili Bełchatów wychodzi na dwa punkty przewagi po serwisie Anatasijwicia (22:20). Rzeszowianie próbują walczyć (23:22). Po błędzie Defalco w ataku Skra wygrywa trzeciego seta (25:22).

Bełchatowianie szybko wychodzą na dwa punkty przewagi po kontrze (4:2). Po chwili jednak to Asseco wychodzi na prowadzenie dzięki Buckiemu (4:5). Trwa walka punkt za punkt (7:7). Za chwilę Asseco wychodzi na trzt punkty przewagi (9:12). Po chwili Kochanowski dokłada serwis (10:14). Dobre serwisy Anatasijwicia i robi się po chwili (15:16). Resovia prowadziła już pięcioma punktami w tym fragmencie seta (11:16). Serb jednak się nie zatrzymuje i Bełchatów prowadzi po jego zagrywkach (17:16). Po chwili trzy skuteczne akcje dla Resovii Rzeszów (18:21) m.in skuteczny blok Drzyzgi. Kapitalny atak ze środka Kochanowskiego (20:23). Kooy atakuje (22:23), ale po chwili to Bucki atakuje po bloku i atak z drugiej linii Defalco i Asseco wygrywa 4 seta (22:25).

Piąty set to wyrównana walka od samego początku (2:2). Jednak za chwilę Bełchatów wychodzi na prowadzenie. Skuteczny blok Bełchatowian (4:2). Przewaga Skry nie trwała długo bo Defalco doprowadza do remisu (4:4). Walka toczy się punkt za punkt. Bucki posyła zagrywkę w aut (7:6) a za chwilę zdobywa punkt z zagrywki (7:7). Przy zmianie stron prowadzi Skra Bełchatów (8:7). Vašina serwuje w siatkę po zmianie stron (8:8). Dwie świetne kontry i uderzenia Buckiego (10:8). Fatalnie ze środka uderza Bieniek (8:11). Przewaga powiększa się dzięki Kozamernikowi, który dobrze serwuje (8:13). Nieskuteczny atak Anatasijwicia i kontra Defalco (8:14). Mecz kończy atak ze środka Kochanowskiego.

Skra Bełchatów: Kłos, Łomacz, Vašina, Bieniek, Anatasijwić, Kooy

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Defalco, Kochanowski, Bucki, Cebulj, Kozamernik

MVP spotkania: Jakub Bucki