Stal Rzeszów wygrywa z Odrą Opole 4:2

20221016193219__MG_4543-768x512
Piłkarze Stali Rzeszów w meczu 14 kolejki Fortuna 1 ligi pokonali u siebie przedostatnią w tabeli Odrę Opolę. Drużyna prowadzona przez Daniela Myśliwca potrzebowała wreszcie meczu wygranego "za 3 punkty". Ta sztuka udała im się z Odrą Opole. Stal po tym meczu zajmuje 6 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

W mecz lepiej weszli jednak goście z Opola, którzy od 22 minuty prowadzili po strzale z rzutu karnego Rafała Niziołka. Piłkę ręką zagrał Paweł Oleksy. Radość gości z prowadzenia nie trwała długo, bo 6 minut później bramkę na 1:1 strzelił Łukasz Góra po asyście Dawida Olejarki. Do przerwy utrzymał się w rezultat 1:1.
Po przerwie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze i to przyniosło rezultaty bo już w 51 minucie bramkę po dograniu Damiana Michalika zdobył Adnrej Prokić. Ten sam zawodnik strzelił bramkę na 3:1 w 70 minucie. Piotr Głowacki dośrodkował z rzutu rożnego. Piłkarze gości niedokładnie wybili piłkę i to wprost pod nogi Prokicia, który podwyższył prowadzenie Stali na 3:1.

W 72 minucie Stal Rzeszów musi radzić sobie w 10-tkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Franciszek Polowiec. Pomimo tego w 77 minucie meczu Stal Rzeszów podwyższa wynik na 4:1. W polu karnym ręką zagrywa Maksymilian Tkocz, a jedenastkę pewnie wykonuje Pitor Głowacki.

Piłkarze Odry jeszcze próbują odrobić stratę do Stali Rzeszów i robią to skutecznie w 83 minucie Bartosz Guzdek strzela gola na 4:2. W samej końcówce spotkania boisko opuszcza Bartłomiej Poczobut otrzymując drugą czerwoną kartkę. Więcej goli jednak już nie padło.