Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Resovia Rzeszów wygrywa mecz z Chojniczanka Chojnice

20221001_derby-rzeszowa-8908-scaled (1)
Bardzo ważne zwycięstwo w meczu 14 kolejki odniosła Resovia Rzeszów. Rzeszowianie pokonali Chojniczankę Chojnice 2:1.

Pierwsza połowa to lepsza gra gospodarzy spotkania. Przez pierwsze pół godziny spotkania to Chojniczanka podchodziła część pod pole karne Resovii. W 24 minucie z dobrej strony pokazał się Pindroch, pięć minut później dobre podanie do Ryczkowskiego w polu karnym, ale ten nie trafia w światło bramki. Pod koniec pierwszej połowy do głosu zaczęła dochodzić też Resovia. Nie przełożyło się to jednak na stuprocentowe sytuacje. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej połowie pierwszą bramkę strzeliła Resovia Rzeszów. Strzelcem gola był Bartłomiej Eizenchart. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Antonik. Chojniczanka odpowiedziała dopiero w 79 minucie za sprawą Szymona Skrzypczaka. Chojniczanka próbowała jeszcze wyrównać ale robiła to nieskutecznie. W doliczonym czasie gry gospodarzy osłabił Kacper Kasperowicz.

Zwycięstwo Resovii pozwoliło na awans w tabeli na 13 miejsce. Resovia ma 4 pkt przewagi nad strefą spadkową.

Foto podglądowe: Paweł Golonka/ Resovia Rzeszów