Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Cenny remis Stali Rzeszów na Pomorzu z Arką Gdynia

png_20221009_160736_0000
Dziś w Gdyni piłkarze Stali Rzeszów podejmowali w meczu 13 kolejki Arkę Gdynia. Niebiescy pojechali na Pomorze po przegranych derbach Rzeszowa.

Mecz nie zaczął się dobrze dla przyjezdnych, którzy od 5 minuty przegrywali 1:0. Pęksa sfaulował w polu karnym Czubaka. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adamczyk. Prowadzenie gospodarzy nie trwało długo, bo w 10 minucie meczu Stal doprowadza do wyrównania. Tym razem w polu karnym Arki Gdynia ręką zagrywa Ziemann. Jedenastkę na gola zamienia Głowacki.

Remis w meczu utrzymywał się zaledwie 6 minut. Arka ponownie wychodzi na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową Gola. Stal w tym momencie cofnęła się i broniła się mądrze przed naporem Arki. W poczynaniach Myśliwca nie brakowało jednak błędów. W 44 minucie Michalik "objechał" Ziemanna i dośrodkował. Marcjanik wybił piłkę, jednak zrobił to wporst pod nogi Poczobuta, który z 13 metrów uderza w samo okienko bramki. Do przerwy wynik 2:2.

Oba zespoły wychodzą na drugą połowę bez zmian. W 52 minucie Olejarka pada w polu karnym. Sędzia sprawdza sytuację na VAR, jednak nie wskazuje na wapno. Grę rozpoczyna bramkarz Arki Gdynia. Do groźnej sytuacji doszło w 60 minucie meczu Haydary zwiódł obrońców Stali Rzeszów i Pęksę, ale strzelił nad poprzeczką.

Okazuje się, że Pęksa okazał się tym, który kolejny raz był bohaterem Stali. W 72 minucie meczu wybronił strzał Adamczyka. Dobitka Czubaka wylądowala już w bocznej siatce.

Pajnowski w 80 minucie interweniuje, w tak niefortunnie, że mogło skończyć się samobójem. Na szczęście na posterunku był Pęksa. Piłkarz Stali próbował wybić piłkę z pod nóg Czubaka.

Sędzia do drugiej połowy doliczył aż 5 minut. Pomimo tego, żadna z drużyn nie stworzyła klarownych sytuacji i mecz zakończył się podziałem punktów.

Składy wyjściowe obu zespołów:

Arka Gdynia: Krzepisz, Tomal, Marcjanik, Dobrotka, Ziemann, Gol, Skóra, Aleman, Adamczyk, Haydary, Czubak

Rezerwowi: Kajzer, Memić, Kuzimski,  Marcus, Purzycki, Stolc, Bednarski, Stępień, Żebrowski

Trener: Ryszard Tarasiewicz

Stal Rzeszów: Pęksa, Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki, Michalik, Poczobut, Wolski, Prokić, Olejarka, Małecki

Rezerwowi:  Kaczorowski, Pajnowski, Mustafajew, Danielewicz, Kłos,  Sadłocha, Piątek, Wrona,  Ławrynowicz

Trener: Daniel Myśliwiec

Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Boniek, Winkler

Bramki Arka Gdynia - Stał Rzeszów: Adamczyk (5- karny), Głowacki (12- karny), Gol (16), Poczobut (44).

Żółte kartki: Pęksa, Aleman, Stolc