Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama APDOMI - Zamieszkaj jak lubisz!
środa, 16 kwietnia 2025 00:59
Reklama dotacje dla firm

Dlaczego warto oddać samochód do skupu?

Czy sprzedaż samochodu musi być czasochłonna i kłopotliwa? Nie, jeśli właściciel zdecyduje się na transakcję ze skupem. Co przemawia za takim rozwiązaniem i czy każde auto będzie można sprzedać w ten sposób? Jakich cen można się spodziewać w przypadku samochodów uszkodzonych?
  • 08.04.2025 07:49
Dlaczego warto oddać samochód do skupu?

Jakie są korzyści ze sprzedaży samochodu do skupu?

Transakcja ze skupem jest bezpieczna, oczywiście pod warunkiem, że jest to placówka działająca legalnie, jak np. https://kupimyauto.com/skup-aut-grudziadz/. Drugim dużym plusem jest wygoda – wystarczy zgłosić ofertę, a resztę formalności skup weźmie na siebie. Na oględziny samochodu można umówić się w dogodnym dla kierowcy terminie i miejscu, a kiedy pojazd jest uszkodzony, to skup wysyła po niego darmową lawetę.

Przygotowaniem umowy również zajmuje się skup, sprzedający auto powinien jednak dokładnie zapoznać się z treścią wszystkich podpisywanych dokumentów – nie warto się godzić na transakcje bez pisemnej umowy albo z umową, która zawiera nieprawdziwe dane w zamian za wyższą stawkę. Bez wątpienia sprzedaż do skupu najbardziej cenią ci kierowcy, którym bardzo zależy na czasie, ponieważ właśnie skup będzie najszybszą opcją – wycena, formalności, negocjacje i podpisanie umowy zajmą góra kilka dni.

Ile można zarobić na sprzedaży samochodu do skupu?

Ceny są ustalane indywidualnie. Pierwszą ofertę można dostać od skupu na podstawie zgłoszenia online, np. na https://kupimyauto.com/skup-aut-szubin/. W formularzu sprzedawca podaje główne informacje i może dołączyć zdjęcia dla trafniejszej oceny, a po wstępnej ofercie decyduje, czy będzie zainteresowany dalszymi negocjacjami. Na cenę w skupie składa się wiele czynników: marka, model, rocznik, przebieg, stan techniczny, wyposażenie.

Ustalona kwota jest wypłacana w gotówce – na specjalne życzenie skup może wysłać pieniądze przelewem, zwykle jednak realizowane są transakcje gotówkowe. Kierowca dostaje pieniądze tego samego dnia, kiedy podpisywana jest umowa, i nawet kiedy kwota jest duża, skup wypłaca całość, więc nie ma problemu z odzyskiwaniem reszty należności jak przy sprzedaży ratalnej. Można dodatkowo odzyskać pieniądze ze składki OC, ponieważ skup aut na ogół zrzeka się polisy.

Jakie są inne możliwości?

Skup nie jest oczywiście jedyną dostępną opcją. Używany samochód można też wstawić do komisu, ale kryteria są tutaj znacznie surowsze niż w skupach – komis raczej nie weźmie samochodu bardzo starego, zniszczonego, po kolizji. Plusem komisu jest to, że właściciel nie musi sobie zawracać głowy szukaniem klientów, ale za pośrednictwo zostanie pobrana dość wysoka prowizja, nie jest też tak, że każde auto w komisie sprzedaje się od ręki – często trzeba poczekać nawet kilka tygodni.

Sprzedaż samodzielna zajmuje sporo czasu i trzeba dopilnować bardzo wielu rzeczy, od przyszykowania oferty po negocjacje i sporządzenie umowy. Bez pośredników może się udać osiągnąć naprawdę atrakcyjną cenę, ale dotyczy to głównie aut w dobrym stanie, względnie nowych – ze starszym egzemplarzem, a już zwłaszcza z samochodem powypadkowym, tak łatwo nie pójdzie.

Artykuł sponsorowany