Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Resovia nie wykorzystała potknięcia Stali. Słaba druga połowa zadecydowała o porażce rzeszowian

Po niezłym początku rundy wiosennej Resovia nie poszła za ciosem i popadła w marazm. Porażka 0:4 z Lechią i niedzielne 0:2 z GKS-em Katowice nie napawają optymizmem. Z drugiej strony sąsiedzi rzeszowian z tabeli również nie wygrywali swoich meczów, w związku z czym Resovia nadal jest „nad kreską” i z 22 punktami zdobytymi w 23 ligowych meczach zajmuje 15. miejsce w Fortuna 1 Lidze.

Źródło: cwks-resovia.pl

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Resovią, a GKS-em Katowice była nudna, ale z drugiej strony dawała rzeszowskim kibicom nadzieję na co najmniej 1 punkt w starciu z wyżej notowanym rywalem. Obie strony przez dłuższy czas irytowały licznymi przepychankami, długimi podaniami i niedokładnością. Kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli w tej części spotkania również bramkę (ze spalonego).

Pierwszy uznany gol padł w 50. minucie – wszystko zaczęło się od wrzutu z autu Rogali, po którym piłka trafiła do Komora. Komor zagrał piłkę do Błąda na długi słupek, a w międzyczasie z piłką minął się bramkarz Resovii. Błąd w dogodnej sytuacji trafił w słupek, ale jego błąd naprawił Bergier. Rzeszowianie rzucili się do odrabiania strat, jednak dobrze dysponowany w tym meczu był bramkarz gości. Wynik spotkania ustalił Antoni Kozubal. Najpierw po fantastycznym zagraniu przechodzącym przez linię obrony Resovii piłkę przejął Marcin Wasielewski. Następnie Wasielewski podał do Kozubala, a ten z bliskiej odległości trafił do siatki.

Resovia - GKS Katowice 0:2 (0:0)

Bergier (50’), Kozubal (76’)

Resovia: Pindroch - Adamski, Osyra, Tomal - Kanach (68’ Jaroch), Ciepiela (85’ Mikrut), Lempereur, Mikulec (90’ Zastavnyi), Urynowicz, Łyszczarz (90’ Bąk)- Muratović

Trener: Rafał Ulatowski

GKS: Kudła – Komor, Jędrych, Kuusk - Rogala, Repka, Kozubal (90’ Baranowicz), Wasielewski, Marzec (60 Shibata), Błąd (83’ Aleman)- Bergier (90’ Pietrzyk)

Trener: Rafał Górak

Żółte kartki: Łyszczarz, Tomal - Marzec

Sędzia: Urban (Warszawa)