Stal Rzeszów zderzyła się ze ścianą, strefa spadkowa bardzo blisko

Stal Rzeszów wciąż czeka na pierwsze punkty w 2024 roku. O ile zeszłotygodniowy mecz Stalowców z Wisłą Kraków zakończony porażką rzeszowian 1:2 był wyrównany, o tyle niedzielne starcie z Arką Gdynia było koncertem jednego artysty. Arka zdeklasowała zespół Marka Zuba, 5:1 to zasłużony wynik.

Źródło: Stal Rzeszów - oficjalna strona na Facebooku

Arka Gdynia dominowała od początku meczu. Aktualny lider 1. Ligi zatrzymał się tylko na chwilę, gdy Dawid Gojny sfaulował Patryka Warczaka w polu karnym. Po analizie VAR-u Stalowcy dostali karnego, którego wykorzystał Sebastien Thill. Gojny może jednak dobrze wspominać pierwszą połowę tego meczu, ponieważ najpierw po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Martin Dobrotka, a następnie jego asysta pozwoliła Karolowi Czubakowi na zdobycie bramki na 2-1. Po przerwie Stal nieco odżyła i zaczęła o wiele częściej pojawiać się w pobliżu pola karnego Arki. Jednak zmiany przeprowadzone przez trenera gdynian (w tym wejście na murawę Tornike Gaprindashivilego, który zanotował asystę przy trzecim trafieniu Arki) i czerwona kartka po brutalnym faulu dla Milana Simcaka ostatecznie wybiły rzeszowian z rytmu. Gdynianie natomiast nie zwalniali tempa, byli oni w stanie zdobyć jeszcze dwa gole.

Obecnie Stalowcy zajmują 14. miejsce w ligowej tabeli z 23 punktami (zaledwie 4 pkt dzielą ich od Polonii Warszawa, która otwiera strefę spadkową pierwszej ligi. Z kolei Arka po niedzielnym meczu została liderem tych rozgrywek.

Arka Gdynia – Stal Rzeszów 5:1 (2:1)

Bramki: Dobrotka (38’), Czubak (45’, 64’), Sidibe (78’), Turski (88’) – Thill (18’, karny)

Skład Arki: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny, Gol (74’ Borecki), Milewski, Skóra (63’ Lipkowski), Adamczyk (63’ Gaprindaszwili), Kobacki (75’ Sidibe), Czubak (82’ Turski). Trener: Wojciech Łobodziński

Skład Stali: Bieszczad – Warczak, Kościelny, Góra, Simcak, Łysiak (81’ Kądziołka), Bukowski (71’ Diaz), Thill, Łyczko (46’ Wachowiak), Salamon (46’ Da Silva), Prokić Trener: Marek Zub

Sędzia: Szczerbowicz (Olsztyn)

Żółte kartki: Kobacki – Łysiak, Łyczko

Czerwona kartka: Simcak (66’)