Sukcesy naszych zawodników na Halowych Mistrzostwach Polski

W miniony weekend w Toruniu miały miejsce Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasi lekkoatleci z CWKS Resovii Rzeszów pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając na tej prestiżowej imprezie łącznie 5 medali, w tym dwa złote. Dzięki temu nasz klub zajął zaszczytne trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. To niezwykły powód do dumy i nadziei, gdyż przed nami jeszcze najważniejsze wydarzenia w lekkoatletyce - mistrzostwa świata, a następnie olimpiada.

Autor: Paweł Skraba (PZLA)

Złoty medal Oliwera Wdowika i Anny Wielgosz

22-letni zawodnik Resovii Rzeszów, Oliwer Wdowik, osiągając czas 6.64 sekundy, triumfował w biegu na 60 metrów, zdobywając tym samym tytuł mistrza Polski. Ostatnie miesiące były dla tego młodego sportowca wyzwaniem z powodu problemów zdrowotnych i kontuzji. Jednakże, dzisiaj możemy już śmiało powiedzieć, że Oliwer powrócił na właściwe tory, co wzbudza nadzieję na kolejne sukcesy.

Również z złotym medalem z tej imprezy powróciła Anna Wielgosz. Z czasem 2:02.81 zajęła ona pierwsze miejsce w biegu na dystansie 800 metrów.

Srebro dla Wiktorii Miąso i Alberta Komańskiego, brąz dla Alicji Wysockiej

W konkurencji skoku wzwyż srebrny medal wywalczyła Wiktoria Miąso, a tuż za nią na podium znalazła się jej klubowa koleżanka, Alicja Wysocka. Również srebrny medal zdobył Albert Komański, który z czasem 21.19 sekundy zajął drugie miejsce w biegu na 200 metrów.

Sukcesu U23

Dodatkowo, podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów odbył się także krajowy czempionat w kategorii wiekowej U23, gdzie również odnieśliśmy kolejne sukcesy:

- Złoty medal zdobył Oliwer WDOWIK w biegu na 60 metrów.

- Złoty medal przypadł Judytcie ZWOLIŃSKIEJ za bieg na 200 metrów.