Resovia Rzeszów z punktem i dość dużym niedosytem

Resovia Rzeszów zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2 w meczu rozgrywanym w ramach 20. kolejki Fortuna 1 ligi. Obie drużyny od dłuższego czasu są uwikłane w walkę o utrzymanie, więc z jednej strony remis może satysfakcjonować obie drużyny, ale z drugiej strony zarówno Resovia, jak i Podbeskidzie mogą czuć niedosyt po tym meczu.

Autor: Paweł Golonka

Źródło: Oficjalny profil na Facebooku - CWKS Resovia

Przed meczem Podbeskidzie miało na koncie 16 punktów (po 18 meczach), a Resovia o dwa oczka więcej. Obie drużyny znajdowały się w strefie spadkowej. Pierwsze minuty spotkania należały do Podbeskidzia – już w 7. minucie wynik otworzył Lionel Abate. Nie była to jedyna dobra okazja dla Kameruńczyka – Abate spokojnie mógł zejść na przerwę z jeszcze lepszym dorobkiem strzeleckim. Resovia również miała groźne sytuacje, jednak dzięki dobrej postawie bramkarza i obrony gospodarzy wynik meczu nie uległ zmianie do przerwy.

Na początku drugiej połowy Podbeskidzie nie wykorzystało rzutu karnego. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak też było tym razem. Po dwóch szybkich ciosach (Radosław Kanach 53’ i Edvin Muratović 57’) nad głowami zawodników z Bielska-Białej zgromadziły się czarne chmury. Jednak w 73. minucie Podbeskidzie wyrównało i trochę poprawiło swoją sytuację w ligowej tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Resovia Rzeszów 2:2 (1:0)

Lionel Abate (7’), Maksymilian Sitek (74‘) Radosław Kanach (54’) Edin Muratović (58’)

Widzowie: 3 206

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Żółte kartki: Bida, Lusiusz, Ziółkowski, Mikołajewski (Podbeskidzie) – Muratović (Resovia)

Składy:

Podbeskidzie: Procek – Ziółkowski (90. Willmann), Jodłowiec (74’ Senić), Mikołajewski, Martinaga – Banaszewski, Lusiusz (56’ Sitek), Małachowski, Siverio, Bida (56’ Kisiel) – Abate

Resovia: Pindroch – Mikulec, Tomal, Adamski, Buchał, Eizenchart (46’ Lempereur) – Mazek (77’ Łyszczarz), Wasiluk, Kanach, Urynowicz (46’ Ciepiela) – Muratović