PGE Rysice przegrały z sąsiadującym w tabeli zespołem z Bielska-Białej

Osłabione brakiem Ann Kalandadze i Aleksandry Szczygłowskiej Rysice przegrały z BKS-em Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3. Był to mecz na szczycie, ponieważ przed tym spotkaniem rzeszowianki znajdowały się na drugim miejscu w tabeli, a siatkarki z Bielska-Białej na trzeciej pozycji w Tauron Lidze.

Źródło: PGE Rysice Rzeszów - oficjalna strona na Facebooku

Pierwszy set był przez dłuższy czas wyrównany, do wyniku 21:22 rzeszowianki miały ogromne nadzieje na wygranie seta. Decydująca okazała się świetna końcówka w wykonaniu bielszczanek. Druga partia była koncertem drużyny z Bielska-Białej, Rysice nie miały w niej nic do powiedzenia. W kolejnym secie podopieczne Antigi zagrały jak z nut, pokazały one swoje ogromne możliwości i zostało to nagrodzone dwucyfrową przewagą. Niestety, czwarta partia była powtórką z drugiej części spotkania – ponownie Rysice zostały zdominowane przez rywalki.

Wynik ten oznacza, że Rysice (które po tym meczu spadły na trzecią pozycję w tabeli) tracą punkt do bielszczanek i aż siedem „oczek” do Chemika Police. Rzeszowianki nadal jednak zachowują dość dużą przewagę nad czwartym zespołem Tauron Ligi (cztery punkty nad ŁKS-em Łódź). Do końca fazy zasadniczej tej ligi zostały zaledwie trzy kolejki.

PGE Rysice Rzeszów – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 15:25, 25:14, 16:25)

Skład Rysic: Wenerska 1, Orvosova 7, Centka 9, Obiała 4, Szlagowska 9, Coneo 20, Kubas (libero) oraz Jurczyk, Makarowska-Kulej, Kowalska 5, De Paula 2 Trener: Stephane Antiga

Skład BKS-u: Nowicka 1, Damaske 22, Pacak 15, Laak 21, Majkowska 5, Bidias 6, Majka (libero) oraz Mazur (libero), Borowczak 5, Abramajtys, Stachowicz, Szczepańska-Pogoda Trener: Bartłomiej Piekarczyk

Sędziowie: Agnieszka Michlic i Piotr Skowroński

MVP: Julia Nowicka