Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Porażka Rysic w 1/8 finału Ligi Mistrzyń, szanse na awans są iluzoryczne

PGE Ryisce Rzeszów przegrały pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzyń z Vakifbankiem Stambuł 0:3. Przeciwnik, który jest obrońcą tytułu, udowodnił swoją klasę i pozwolił polskiemu zespołowi na rozwinięcie skrzydeł jedynie w trzecim secie. Wynik ten oznacza, że Rysice muszą nie tylko zdobyć 3 punkty w meczu rewanżowym, ale również udowodnć swoją wyższość w ewentualnym tak zwanym „złotym secie”.

Źródło: Oficjalna strona PGE Rysic na Facebooku

Turecki klub od początku dominował. Co prawda rzeszowianki momentami potrafiły zbliżyć się do rywalek na 1-2 punkty, ale szybko traciły one kontakt, gdy obrończynie tytułu włączały wyższy bieg. Wynik pierwszego setu (20:25) dawał jednak nadzieję na korzystny rezultat. Druga partia była całkowicie nieudana dla Rysic, co nie może dziwić, gdy spojrzymy na statystyki (m.in. zaledwie 23 procent udanych ataków). Trzeci set miał z kolei zacięty przebieg. Zespół z Rzeszowa nie wykorzystał w nim aż trzech piłek setowych, w związku z czym Turczynki wygrały 3:0. Rewanż odbędzie się 8 lutego o godzinie 19:30 w Stambule.