Zawiedzione nadzieje – relacja z meczu Asseco Resovia Rzeszów vs. Tours VB

Powiedzieć, że jest to zawód, to nic nie powiedzieć. Asseco Resovia Rzeszów w meczu Ligi Mistrzów przegrała 0:3 z Tours VB i pożegnała się z rozgrywkami.

Źródło: Oficjalna strona na Facebooku Asseco Resovii Rzeszów

Pierwszy set zapowiadał się obiecująco. Mimo, że pierwszy punkt zdobyli Francuzi, to szybko dało się zauważyć, że rzeszowska drużyna nie zamierza im dać punktów tak łatwo. Do czasu. Przy stanie 2:6 dla Resovii, trener francuskiej drużyny poprosił o przerwę. Po niej siatkarze Tours nadrobili stratę i od tamtej pory wynik był bardzo wyrównany. Dopiero od remisu 20:20 rozpoczęła się seria punktowa gospodarzy (mecz rozgrywany był we Francji) i set zakończył się wynikiem 25:22 dla Tours VB.

Drugi set rozpoczął się źle dla rzeszowian. Szybko jednak udało się doprowadzić do remisu. Kibice jeszcze mieli nadzieję, aż do wyniku 13:12, od którego gospodarze gładko przeszli do 16:12 i wtedy zdobytej przewagi już nie oddali do końca, pozwalając jedynie gościom zdobyć jeszcze 6 punktów. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla Tours VB.

Trzeci set był jednym z tych najbardziej wyrównanych. Obie drużyny miały w nim wzloty i upadki. Pod koniec seta Francuzi mieli dwie piłki meczowe, których nie wykorzystali i wtedy stało się jasne, że całość będzie trzeba grać na przewagi. Kibice mogli się nieco przerazić, zwłaszcza, że po części powtarzał się scenariusz z meczu z Treflem Gdańsk. Nie do końca się jednak powtórzył. Set zakończył się wynikiem 27:25 dla Tours VB