To 27-my rok akademicki dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na uczelni w tym roku będzie kształcić się ponad 6,5 tysiąca studentów, w tym słuchacze podyplomowi. Z tego 2100 cudzoziemców.
Inauguracja odbyła się w Kielnarowej. W trakcie uroczystości podziękowano obecnemu wiceprezydentowi uczelni dr Wergiliuszowi Gołąbkowi za kierowanie uczelnią w latach 2016-2022. Otrzymał on medal BENE MERITUS DE ACADEMIA Zasłużony dla WSIiZ. Panu doktorowi podziękowano w ten sposób za trud włożony w rozwój uczelni i kształcenie studentów.
Rektor WSIiZ prof. Andrzej Rozmus zwrócił uwagę na zrównoważony rozwój i rolę jaką w tym zakresie odgrywa uczelnia "Musi ona tworzyć warunki dla kształtowania się i upowszechniania postaw innowacyjnych i przedsiębiorczych, ze szczególną dbałością o realizację celów zrównoważonego rozwoju, zapewniając dobre życie kolejnym pokoleniom"- powiedział rektor.
Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak . Tytuł wystąpienia brzmiał: . „Zrównoważony rozwój – filozofia dla zabieganych”.
Rektor uczelni był niezwykle zadowolony z faktu, że wszystkie 4 kolegia WSIiZ zostały wysokie ocenione w procesie ewaluacji polskich jednostek naukowych. Jednocześnie zaznaczył, że uczelnie niepubliczne nie mają takiego obowiązku. Do oceny zgłosiło się zaledwie 10 procent ze wszystkich uczelni tego typu.
W trakcie rozpoczęcia roku akademickiego odbyła się immatrykulacja- akt przyjęcia do wspólnoty akademickiej studentów I roku. Co warto podkreślić uczelnia odnotowała ponad 50% wzrost chętnych do podjęcia studiów. W większości to studenci studiów stacjonarnych. Immatrykulacja odbyła się również dla słuchaczy studiów doktoranckich z nauk społecznych. Na studiach Akademii 50+ będzie kształcić się ponad 300 osób. Podobnie w przypadku Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego,
Najbardziej popularne kierunki na WSIiZ
Uczelnia przesłała do mediów wykaz studiów, które cieszyły się największą popularnością wśród studentów polskojęzycznych na I stopniu są: grafika komputerowa, produkcja multimedialna, kosmetologia, informatyka i zarządzanie. Na II stopniu to: zarządzanie i projektowanie.
Najpopularniejsze studia anglojęzyczne to natomiast: International Business Management, Aviation Management, Nursing i Programming. Wśród studentów obcokrajowców najliczniej reprezentowane kraje pochodzenia to: Kazachstan, Ukraina, Zimbabwe, Indie i Turcja.
W trakcie inauguracji roku akademickiego przypomniano także działania, które podjęła uczelnia dla obywateli Ukrainy, w związku z wojną, która dotknęła naszych wschodnich sąsiadów.
Komentarze