48 godzin - tyle na stworzenie innowacyjnej koncepcji kosmicznej będą mieli uczestnicy XI edycji międzynarodowego Hackathonu organizowanego przez NASA. W Rzeszowie odbędzie się już druga lokalna edycja tego wydarzenia.
Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w Hackathonie osoby, które chcą zawojować kosmos. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 października 2022 r. w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Uczestników połączy nauka i chęć eksperymentowania w obszarze tworzenia innowacyjnych rozwiązań, co potencjalnie przyczyni się w przyszłości do rozwoju Podkarpacia. Dane satelitarne udostępnione przez NASA i liczne grono Partnerów mogą pomóc lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego.
Tegoroczne hasło przewodnie Hackathonu to “Make Space”. NASA International Space Apps Challenge 2022 jest idealną okazją do tego, aby lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej.
“Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia: artystów, makerów, innowatorów, projektantów, programistów, technologów, inżynierów oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem kultury innowacji w lotnictwie i kosmonautyce” – zachęca Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający PCI ProtoLab.
Celem Hackathonu jest wielopłaszczyznowe wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu. Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba przejść kilka prostych kroków: zebrać interdyscyplinarny zespół składający się z 2-6 osób (jeśli nie masz jeszcze swojego zespołu projektowego możesz go zbudować przed Hackathonem), zarejestrować się na wydarzenie na stronie internetowej, odebrać indywidualne potwierdzenie e-mail i zarezerwować czas na 1 i 2 października!
Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji Hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Wytypowane przez jury zespoły, które zaproponują innowacyjne rozwiązania będą miały możliwość, by powalczyć o trzy globalne nagrody główne ufundowane przez centralę NASA.
Patronat nad wydarzeniem objęli: Polska Agencja Kosmiczna (POLSA), Klaster Technologii Kosmicznych, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, PCEN w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, PUZ w Tarnobrzegu, PWSTE Jarosław, PWSW w Przemyślu, WSIiZ w Rzeszowie, Uczelnia Państwowa w Sanoku, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki oraz Dolina Lotnicza. Partnerem strategicznym jest Politechnika Rzeszowska.
Hackathon - impreza, podczas której programiści dobierają się w zespoły i w określonym czasie (zwykle 24 lub 48h) starają się stworzyć grę, aplikację czy program określony przez organizatora.
źródło: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
NOWE:
- W Rzeszowie odtworzono dawne wesele przybyszowskiego! [FOTO]
- Trwają Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie! [FOTO]
- Zmiany w Parku Sybiraków [FOTO]
- Tydzień przedsiębiorczości z uczniami rzeszowskich szkół średnich w tematyce zakładania działalności gospodarczej
- "FunPark" na Baranówce już na finiszu
- Minister Marzena Okła-Drewnowicz w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim
- Rzeszów zaprasza na Świąteczne Miasteczko na Rynku! [HARMONOGRAM GRUDZIEŃ]
- MPEC-Rzeszów na drodze do modernizacji i transformacji ciepłownictwa
- Nowy oddział ratunkowy w szpitalu MSWiA w Rzeszowie
Komentarze