Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Studio Rzeszów Info

Minął Tydzień. Sprawy miejskie, brutalizm społeczny. 13.01.2025 r.

W najnowszym odcinku programu "Minął Tydzień" Tomasz Pajęcki gości profesora Henryka Pietrzaka, eksperta w dziedzinie psychologii społecznej. W trakcie rozmowy poruszono kluczowe kwestie związane ze sprawami miejskimi, tj. płatnymi parkingami i budżetem miasta, a także tzw. brutalizmem społecznym. Profesor Pietrzak podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat szans i wyzwań, jakie stoją przed współczesnym obywatelem w najbliższym czasie wobec dynamicznie zmieniającej się sytuacji w kraju.

13.01.2025 16:30
"Literacki Rzeszów" odc. 42 - Patrycja Pelczar Reszko

Gościem Literackiego Rzeszowa jest dziennikarka, poetka i pasjonatka fotografii, Patrycja Pelczar Reszko. Od 2022 r. należy do Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, a w 2024 r. wydała swój pierwszy tomik poezji pt. "Motyle w sercu" oraz almanach "Zmysłowa", gdzie można znaleźć nie tylko jej erotyki, ale również innych podkarpackich poetek. O tym, w jaki sposób łączy swoje pasje z życiem rodzinnym i zawodowym, czym jest dla niej poezja i jak odnajduje się w świecie literackim rozmawia Małgorzata Matwij - Autor.

10.01.2025 15:08
Zabiegi Filozoficzne 16. CZAS

Myśliciele podejmują ważkie tematy, a ich kolejność ma charakter alfabetyczny. Tym razem kolejność padła na słowo czas, które niesie ze sobą o wiele więcej treści niż pozornie mogłoby się wydawać. Czym w zasadzie jest czas? Czy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to zjawiska bardziej podobne do siebie niż się pozornie wydaje? To postarają się wyjaśnić nasi naukowcy.

09.01.2025 14:28
Rozmowy Rzeszów Info. Sprawa węgierska, wybory, samochody elektryczne

Dziś w programie Rozmowy Rzeszów Info redaktor Tomasz Pajęcki rozmawia z europosłanką Elżbietą Łukacijewską. W trakcie rozmowy poruszono kluczowe kwestie związane z ucieczką posła Romanowskiego na Węgry, tegorocznymi wyborami prezydenckimi, a także samochodami elektrycznymi, a więc planami Unii Europejskiej w obszarze motoryzacji.

07.01.2025 14:49
"Literacki Rzeszów" odc. 41 - Agata Zahuta

Gościem Literackiego Rzeszowa jest Agata Zahuta, pasjonatka starej fotografii, poetka i właścicielka Wydawnictwa AGAZAH. W 2022 r. jej wydawnictwo zostało nagrodzone Honorową Nagrodą Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie za promocję ambitnej poezji. Jest autorką dwóch publikacji albumowych pt. "Frysztak i okolice", w których zawarła unikatowe zdjęcia historyczne mieszkańców tej miejscowości. Z pasją opowiada o tym, czym dla niej jest poezja oraz o procesie wydawniczym książek poetyckich i nie tylko. Rozmowę prowadzi Małgorzata Matwij - Autor.

03.01.2025 15:15
Zabiegi Filozoficzne 15. CZŁOWIECZEŃSTWO

Myśliciele podejmują ważkie tematy, a ich kolejność ma charakter alfabetyczny. Tym razem kolejność padła na słowo człowieczeństwo, które niesie ze sobą o wiele więcej treści niż pozornie mogłoby się wydawać. Czym w zasadzie jest człowieczeństwo? Jakie pokrewne definicje określają to zjawisko? To postarają się wyjaśnić nasi naukowcy.

30.12.2024 15:11
"Literacki Rzeszów" odc. 40 - Arek Szałajko

Arek Szałajko to młody, utalentowany poeta, rozkochany w słowie w każdej postaci. Intensywnie działa w kierunku promowania kultury, uczestnicząc w wolontariackich działaniach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. O jego pasjach i twórczej drodze rozmawia Małgorzata Matwij - Autor.

27.12.2024 13:32
Zabiegi Filozoficzne 14. CELEBRYCI

Myśliciele podejmują ważkie tematy, a ich kolejność ma charakter alfabetyczny. Tym razem kolejność padła na słowo celebryci, które niesie ze sobą o wiele więcej treści niż pozornie mogłoby się wydawać. Kim są celebryci? Jakie mają znaczenie dla społeczeństwa? To postarają się wyjaśnić nasi naukowcy.

23.12.2024 12:15
"Literacki Rzeszów" odc. 39 - Krzysztof Myśliński

W najnowszym odcinku programu „Literacki Rzeszów” gościem Karoliny Winiarskiej jest Krzysztof Myśliński – młody, utalentowany autor, który już zdążył zadebiutować na rynku literackim powieściami „Wszystkie Twoje Słabości” i „30 dni do mety.” Porozmawiamy o jego inspiracjach, wyzwaniach młodego twórcy oraz o tym, jak łączy pasję pisania z codziennymi obowiązkami. Zastanowimy się również, czy młody wiek jest atutem, czy przeszkodą w literackiej karierze, oraz jak media społecznościowe pomagają w promocji młodych autorów. Zapraszamy do oglądania!

20.12.2024 15:57
Zabiegi Filozoficzne 13. CZUŁOŚĆ

Myśliciele podejmują ważkie tematy, a ich kolejność ma charakter alfabetyczny. Tym razem kolejność padła na słowo czułość, które niesie ze sobą o wiele więcej treści niż pozornie mogłoby się wydawać. Czy warto być osobą czułą? Co oznacza współcześnie czułość? To postarają się wyjaśnić nasi naukowcy.

18.12.2024 15:13
Minął Tydzień. Rocznica Stanu Wojennego. 16.12.2024 r.

W najnowszym odcinku programu "Minął Tydzień" Tomasz Pajęcki gości profesora Henryka Pietrzaka, eksperta w dziedzinie psychologii społecznej. W trakcie rozmowy poruszono kluczowe kwestie związane z rocznicą Stanu Wojennego, która miała miejsce 13 grudnia. Profesor Pietrzak podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat szans i wyzwań, jakie stoją przed współczesnym obywatelem w najbliższym czasie wobec dynamicznie zmieniającej się sytuacji politycznej w kraju w odniesieniu do wydarzeń z przeszłości.

16.12.2024 15:02
"Podaj łapę" odc. 13

W dzisiejszym odcinku programu "Podaj Łapę" zapraszamy Was do poznania wspaniałego psa - Lucasa! 🐾 Każde zwierzę w schronisku Kundelek ma swoją historię, czasem trudną i pełną wyzwań. Ale dzięki naszej wspólnej pomocy, ich los może się zmienić na lepsze. Razem możemy dać im szansę na nowy, szczęśliwy dom! 🏡💖 Tutaj znajdziecie wszystkie koty i psy do adopcji, również z naszego odcinka: https://www.kundelek.s2.zetohosting.pl/adopcja/zwierzeta-do-adopcji/

13.12.2024 14:33
"Literacki Rzeszów" odc. 38 - Faustyna Wiśniewska i Aleksandra Jaracz

📚 Zapraszamy na nowy odcinek programu “Literacki Rzeszów”! W najnowszym odcinku rozmawiamy o tym, co czytają młodzi ludzie, jakie książki ich inspirują i jak wygląda współczesne czytelnictwo. 🎙 Prowadząca: Karolina Winiarska 👩‍🎓 Goście: Aleksandra Jaracz – studentka filologii angielskiej WSIiZ, pasjonatka literatury i języka. Faustyna Wiśniewska – studentka położnictwa UR, która łączy naukę z miłością do książek. Rozmawialiśmy o tym, jak młodzi ludzie odnajdują czas na czytanie, co ich inspiruje oraz jak media społecznościowe wpływają na ich literackie wybory. To szczera i inspirująca rozmowa, której nie możecie przegapić! 📺 Oglądajcie nas i dołączcie do literackiej podróży! #LiterackiRzeszów

11.12.2024 15:02
Minął Tydzień. Piknik, bezpieczeństwo, podziały. 09.12.2024 r.

W najnowszym odcinku programu "Minął Tydzień" Tomasz Pajęcki gości profesora Henryka Pietrzaka, eksperta w dziedzinie psychologii społecznej. W trakcie rozmowy poruszono kluczowe kwestie związane z Piknikiem Mikołajkowym, bezpieczeństwem kraju, a także różnego rodzaju podziałami społecznymi. Profesor Pietrzak podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat szans i wyzwań, jakie stoją przed współczesnym obywatelem w najbliższym czasie wobec dynamicznie zmieniającej się sytuacji dotyczącej bezpieczeństwa oraz wszelkich podziałów.

09.12.2024 14:51
Rozmowy Rzeszów Info. Kampania #wybieramżycie

Dziś w programie Rozmowy Rzeszów Info redaktor Tomasz Pajęcki rozmawia z Anną Kotwicą ze Stowarzyszenia "Pod skrzydłem Anioła" oraz z Dominiką Kaczor, psychodietetyczką z Fundacji "Żywieniowe ABC", o kampanii prozdrowotnej #wybieramżycie poświęconej zaburzeniom odżywiania wśród dzieci i dorosłych. Co warto wiedzieć o zaburzeniach żywności? Jak można pomóc osobom, które są zagubione i postępują często zbyt pochopnie? O tym w dzisiejszym materiale.

06.12.2024 13:16
KOMENTARZE
Autor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Tak na szybko to na pewno w dermokosmetykach na TR mam takie składniki, jak: ekstrakt z aloes, olejek mięty zielonej, glukonolakton, kwas laktobionowy, alantoina, bisabolol, ekstrakt z lukrecji, olej z glistnika, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z kasztanowca, ichtiol, tlenek cynku, lanolina itp.Data dodania komentarza: 4.12.2023, 15:52Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: wolskaTreść komentarza: czyli jakbys miala okreslic to co takie dobrego jest w tych kosmetykach ze maja one dzialac na naczynka??Data dodania komentarza: 23.11.2023, 11:24Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Chyba nikogo to nie zdziwiło...Czego innego chcieliście się spodziewać po człowieku będącym na usługach KaczyńskiegoData dodania komentarza: 7.11.2023, 02:21Źródło komentarza: Mogliśmy się tego spodziewać. Misja stworzenia rządu dla Morawieckiego. Orędzie Prezydenta RPAutor komentarza: BeciulaTreść komentarza: Sama mam problem z naczynkami tzn. mam rumień na nosie i policzkach przez to że choruję a trądzik różowaty i mi bardzo pomógł mi zestaw Acnerose, serum z trehalozą i serum antyoksydacyjne z witaminą c z Basiclab. Tam taki komplet i mi cera bardzo dobrze zareagowała na taką pielęgnację.Data dodania komentarza: 1.08.2023, 15:39Źródło komentarza: Krem na naczynka – dlaczego warto zainwestować w ten produkt?Autor komentarza: MaksTreść komentarza: Jacek Ćwięka o żadnym prześladowaniu nie powinien się wypowiadać,sam prześladował moją matkę po tym jak dowiedziała się że jest z niego kawał sku..wysyna i krętacza, po czym skończyła tę nikomu niepotrzebną znajomość, sam był klerykiem, człowiekiem który powinien mieć trochę opanowania i pokory , a postępował z kobietami jak z rzeczami które nic nie czują, traktował jak śmieci , nachodził, ubliżał i groził.Tacy ludzie powinni się trzymać z daleka od innych a już z pewnością od polityki.Data dodania komentarza: 11.12.2022, 22:45Źródło komentarza: Korona Konfederacji ws. ustawy o ochronie chrześcijan: Solidarna Polska wcale nie broni chrześcijanAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Co mi z ojczyzny która mnie tak mocno ograbia z pieniędzy, daje kiepska służbę zdrowia gdzie trzeba i tak chodzić prywatnie, a moje ciężko wypracowane pieniądze jeszcze rozdaje na socjale dla. nierobów żeby kupić głosy? Pewnie. Zniszczyć komuś karierę albo życie bo przymus ćwiczeń wojskowych. A później być mięsem armatnim w starciu z przeszkoloną armią. To nie są lata 80 czy 90. Dzisiaj od tego są zawodowe armie armie, które też utrzymujemy z naszych podatków. Ja daje to, że pracuje w tym kraju, wyrabiam jego PKB i płace podatki które mam nadzieję, że też idą na armię zawodową, która ma nas bronić. W zamian oczekuje, że państwo mi to zapewni, a nie, że zmusi mnie do rzucenia wszystkiego bo ktoś ma widzimisię wysłać mnie do czołgania się w błocie. Może dajcie porównanie czy Niemcy albo USA też zabierają swoim obywatelom wolność w imię ćwiczeń wojskowych. Skoro tak zawsze chętnie się do zachodu porównujecie. Jak pan/pani redaktor taki chętny/chętna to można się zgłosić dobrowolnie.Data dodania komentarza: 9.12.2022, 10:51Źródło komentarza: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą poboru do wojska?
Reklama
Reklama Drukarnia Rzeszów