Wydarzenia będące częścią tygodnia zaplanowane zostały na pięć dni. Uczestnicy zgłębią tajniki czerwonego pojemnika, odkryją w sobie artystyczne zdolności w ramach warsztatów trash art., dowiedzą się co ma wspólnego kopalnia z recyklingiem, sprawdzą wiedzę ekspertów i zajrzą do uli.
Poniedziałek” Czerwony Pojemnik i lokomotywa!
Wydarzenie zainauguruje wyjątkowy pokaz lektorski wiersza Marty Iwańskiej- Siwek „Czerwony Pojemnik” w wykonaniu Zosi Ściegiennej, reporterki ze Szkolnego Centrum Recyklingu. A co z tym wszystkim ma wspólnego lokomotywa? Jednocześnie ogłoszony zostanie konkurs plastyczny dla wszystkich rzeszowskich przedszkolaków z czerwonym pojemnikiem w roli głównej. Elektrośmieci to nie problem!
Wtorek: Kierunek trash art!
Warsztaty z tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki! Udowodnimy, że każdy może zostać artystą. Wspólnie tworzone będą dzieła sztuki z elektrycznych śmieci oraz….
Na profilu nie zabraknie artystycznych ciekawostek.
Środa: Czas na Urban Mining!
Dlaczego miasto nazywa się współczesną kopalnią; jakie materiały, substancje i pierwiastki można odzyskać z miejskiej infrastruktury oraz co można poddać recyklingowi? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczniowie klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych wraz ze swoimi nauczycielami. A zajęcia zakończy quiz wiedzy. Kto okaże się najlepszy?
Czwartek: Kto pyta… wie lepiej!
O recykling, elektryczne śmieci oraz o instalacje i nasze zakłady będzie można pytać ekspertów z branży recyklingowej.
Piątek: Pszczoły w mieście i … nie tylko! #beeinrzeszow
Co widzą pszczoły? Jak trafiają do swojego ula? Czy w zimie nie są głodne? Dlaczego tańczą? Tego dowiedzą się rzeszowscy uczniowie ze specjalnych materiałów zamieszczonych na platformie Szkolne Centrum Recyklingu.
Zapraszamy na kanał YouTube Szkolnego Centrum Recyklingu oraz na profil Facebook Szkolnego Centrum Recyklingu.
Jest to nowoczesna platforma edukacyjna, na której uczniowie i nauczyciele znajdą gotowe scenariusze lekcji, bajki edukacyjne, artykuły, filmy, infografiki oraz prezentacje multimedialne poświęcone szeroko rozumianej ochronie środowiska naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki elektrośmieci.
Dodatkowych informacji na temat projektu udzielają: Krzysztof Kieszkowski: +48 883 700 198 ([email protected]) oraz Kinga Rodkiewicz: +48 519 354 844 ([email protected])
Komentarze