Obecne regulacje wydawania darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy będą obowiązywać do dzisiaj. Od jutra (1 lipca) przejazdy te będą odbywać się na ogólnych zasadach ujętych w regulaminie PKP Intercity.
Bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy w 2. klasie pociągów kategorii ekonomicznych TLK i IC zostały wprowadzone 26 lutego br. PKP Intercity było pierwszym przewoźnikiem kolejowym, który dał taką możliwość. Do ostatnich dni czerwca z przewozów PKP Intercity skorzystało ponad 2,3 mln obywateli Ukrainy.
Od 1 do 30 czerwca uprawnieni obywatele Ukrainy mogą podróżować bezpłatnie tylko w relacjach od i do miast położonych przy naszej wschodniej granicy, tj. Chełma, Dorohuska, Lublina, Hrubieszowa, Przemyśla Zagórza, Jarosławia i Rzeszowa. Ze szczegółami obecnych zasad można zapoznać się tutaj otwiera się w nowym oknie
Ostatnie miesiące potwierdziły znaczenie PKP Intercity jako narodowego przewoźnika pasażerskiego. W krótkim czasie został zapewniony tabor i zaangażowano setki pracowników, aby przyjąć pierwszą falę uchodźców. Ten czas udowodnił, że kolej jest środkiem transportu, na którym można polegać – zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach kryzysowych. Warto podkreślić, że pomimo dużego zaangażowania w pomoc uchodźcom z Ukrainy, jednocześnie PKP Intercity realizowało swoje pierwotne zadania, czyli codzienne przewozy tysięcy Polaków. Tegoroczny maj był rekordowym miesiącem w całej historii spółki. W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku z usług przewoźnika dalekobieżnego skorzystało ponad 20 mln osób. Z kolei w ostatnią niedzielę, 19 czerwca, przewieziono najwięcej pasażerów w ponad 20-letniej historii PKP Intercity. Trwają intensywne przygotowania do sezonu letniego.
Cały czas działa specjalna infolinia PKP Intercity w języku ukraińskim. To dedykowany numer dla obywateli Ukrainy, którzy chcą uzyskać informacje w ojczystym języku w sprawie rozkładu jazdy PKP Intercity oraz innych tematów pasażerskich. Infolinia jest dostępna przez 7 dni w tygodniu w g. 8.00-18.00: +48 22 473 00 86 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora). Informacje dostępne są również na stronie internetowej PKP Intercity w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.
Źródło i zdjęcia: https://www.intercity.pl/
NOWE:
- "FunPark" na Baranówce już na finiszu
- Minister Marzena Okła-Drewnowicz w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim
- Fotorelacja z Dni Kultury Marynistycznej w Rzeszowie
- Rzeszów zaprasza na Świąteczne Miasteczko na Rynku! [HARMONOGRAM GRUDZIEŃ]
- Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia! Nie bądź obojętny!
- MPEC-Rzeszów na drodze do modernizacji i transformacji ciepłownictwa
- Nowy oddział ratunkowy w szpitalu MSWiA w Rzeszowie
Komentarze