sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

,,Zapasy kobietami stoją” według Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzeja Suprona

W zeszłym roku zapadła decyzja, żeby przyznać Mistrzostwa Polski nieco zapomnianemu okręgowi, który kiedyś stanowił trzon polskich zapasów. W zeszły weekend w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski, w których wzięli udział  wspaniali sportowcy, wśród których znaleźli się także medaliści olimpijscy. To, okazuje się, był bardzo dobry ruch dla promocji Rzeszowa. 

Mieliśmy okazję zobaczyć walki na wysokim poziomie, bardzo zacięte walki. Świetne połączenie, zarówno stylu wolnego kobiet, jak i mężczyzn dało szerszy obraz tego, co dzieje się w rzeszowskich zapasach.

Andrzej Supron, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, a także legenda zapasów stwierdza, że sport ten nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie:

 – Zapasy w tej chwili kobietami stoją. Jednak ostatnio honor polskich zapasów uratował mężczyzna – Tadeusz Michalik na igrzyskach olimpijskich. – mówi prezes i dodaje –  A jednocześnie ten rok jest bardzo wyjątkowy. Zdobyliśmy do tej pory 32 medale na Mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich, a jeszcze mamy przed sobą Mistrzostwa Świata.

To właśnie tutaj, w Rzeszowie 50 lat temu Andrzej Supron zdobył swój pierwszy złoty medal w Mistrzostwach Polski Seniorów. Organizatorzy uhonorowali ten dzień wręczając mu kwiaty i życząc wszystkiego, co najlepsze.  

Całe wydarzenie było bardzo emocjonujące, nie tylko dla zawodników i ich trenerów, ale też dla wszystkich kibiców. Rozgrywkom sportowym odbywającym się na macie towarzyszyły światła i muzyka.

Stal Rzeszów dołączył właśnie do Zawodowej Ligii Zapaśniczej, więc te emocje teraz będą jeszcze większe.

Czytaj też  Reprezentacja Polski U-20 w piłce nożnej wraca do Rzeszowa
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook