sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

Zagrali w Mölkky z Finem! Pierwszy raz w Rzeszowie!

W niedzielę na rzeszowskiej Marinie po raz pierwszy w Rzeszowie można było pograć w Mölkky, fińską grę, polegającą na rzucaniu do celu.

Kilkanaście osób wzięło udział w grze. Organizatorzy zapowiedzieli, że to nie ostatnia taka impreza. – Mamy nadzieję, że kolejna uda się zorganizować jeszcze w te wakacje – zapowiada Monika Szlachta, organizatorka gry.

A ta gra, rodem z Finlandii polega na przewracaniu drewnianych kręgli przy pomocy zbijaka (zwanego Mölkky). Kręgle ponumerowane są od 1 do 12. Przewrócenie dokładnie jednego kręgla daje graczowi liczbę punktów równą liczbie zapisanej na danym kręglu. Przewrócenie dwóch lub więcej kręgli w jednym rzucie daje tyle punktów, ile kręgli zostało przewróconych. Po każdym rzucie przewrócone kręgle są ponownie stawiane dokładnie tam, gdzie się zatrzymały.

Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie dokładnie 50 punktów. Jeżeli gracz przekroczy 50 punktów, jego wynik jest obniżany do 25 punktów. Gracz, który nie trafi zbijakiem w żaden kręgiel w swoich trzech kolejnych rzutach zostaje wyeliminowany z gry. – Fajna zabawa, udało mi sie za pierwszym razem zbić sześć kręgli – mówi Oliwer, uczestnik gry.

A pan Stanisław dodaje. – Więcej takich imprez nam potrzeba, bo tylko siedzimy w domu, a tutaj trzeba się ruszać.

maf

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook