Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Zabójstwo 18-letniej dziewczyny w Rzeszowie

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety. Ciało 18-latki znaleziono w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatkowskiego. W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali współlokatora zmarłej. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa, a Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował go na 3 miesiące.

W sobotę około godz. 12.30, dyżurny rzeszowskiej komendy został zawiadomiony, że w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatkowskiego, znaleziono ciało młodej kobiety, które znalazł właściciel wynajmowanego przez nią mieszkania. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustali, że jest to 18-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Lekarz pogotowia stwierdził jej zgon.

Jak ustalili policjanci, właściciel mieszkania wcześniej spotkał się z wynajmującym je 19-latkiem, w sprawie zaległego czynszu. W celu uregulowania należności razem pojechali do jednej z rzeszowskich galerii, gdzie miała przebywać współwynajmująca mieszkanie 18-latka. Tam mężczyzna przekazał klucze właścicielowi i uciekł. Ten wrócił do mieszkania i w środku znalazł ciało dziewczyny.

Policjanci ustalili rysopis podejrzewanego i rozpoczęli jego poszukiwania. Po dwóch godzinach, 19-letniego mieszkańca województwa śląskiego zatrzymali uczestniczący w poszukiwaniach policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej.

Wszczęto śledztwo

W tym czasie w mieszkaniu, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Czytaj też  "Nowa Demokracja TAK" na Podkarpaciu rośnie w siłę. Kim jest jej lider regionalny?

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. W niedzielę prokurator przesłuchał 19-latka w charakterze podejrzanego. Przestawił mu zarzut zabójstwa. W poniedziałek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

W poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok 18-latki. Przyczyną jej śmierci był krwotok zewnętrzny i wewnętrzny. W mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa, policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady zbrodni. Trwa przesłuchanie świadków.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze