sobota, 31 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

XVII edycja „Rzeszów Carpathia Festival” odbędzie się w sierpniu. Gwiazdą wieczoru będzie m.in Ralph Kamiński

20-22 sierpnia w Rzeszowie odbędzie się XVII edycja ,,Rzeszów Carpathia Festival” Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2021. Z największymi przebojami Jacka Cygana wystąpią m.in. Ralph Kamiński, Kasia Moś, Michał Rudaś, AniKa Dąbrowska i Bartosz Listwan. 

Tegoroczna edycja

,,Rzeszów Carpathia Festival” odbędzie się w Rzeszowie po raz siedemnasty. Pierwsza edycja, pod nazwą I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej Rzeszów, miała miejsce w 2005 roku. Celem imprezy jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. W tym roku do udziału festiwalu napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Finaliści powalczą o nagrodę Grand Prix w wysokości 15.000 zł, pamiątkową statuetkę i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu.

Złota piętnastka została już wybrana. Jurorzy zdecydowali, kto wystąpi w konkursie. Na scenie Filharmoni Podkarpackiej 20-22 sierpnia, znów staną artyści polscy i zagraniczni, by stoczyć muzyczną bitwę o nagrodę Grand Prix. Kultowe teksty Jacka Cygana przypomną również uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w koncercie pt. ,,Czas nas uczy pogody”. On sam również zaśpiewa jedną z najpiękniejszych swoich piosenek – ,,Łatwopalni”.

Złota Piętnastka

W tym roku Jury kwalifikacyjne w składzie: Tomasz Filipczak – przewodniczący, Maciej Błażewicz i Maciej Gnatowski, po przesłuchaniu niemal 100 autorskich piosenek, zakwalifikowało Złotą Piętnastkę najlepszych wokalistów, którzy otrzymają zaproszenie do Rzeszowa i zaśpiewają wraz z Orkiestrą Festiwalową.

Czytaj też  Zagraj w mobilną grę miejską Leopold GO!

– Cieszy tak wielkie zainteresowanie rzeszowskim festiwalem. Z nowymi utworami wracają osoby, które próbowały swych sił podczas poprzednich edycji Carpathia Festival. Wśród setki nadesłanych nagrań jest bardzo dużo utworów o wysokim poziomie. Tak wykonawczym, jak i kompozytorskim oraz tekstowym. Wyłonienie Złotej Piętnastki nie było łatwe, za to spodziewam się, że występ w Rzeszowie tych, którzy się w niej znaleźli, będzie dużą przyjemnością zarówno dla jury podejmującego decyzję o przyznaniu nagród, jak i dla festiwalowej publiczności. – mówi Tomasz Filipczak.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook