Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Wychowanka Resovii na podium mistrzostw Europy!

217747610_4745217025525471_7645959245491496226_n-ink

Klaudia Wojtunik zdobyła w Tallinie brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Wychowanka Resovii uzyskała w Estonii czas 12.97, co oznacza, że poprawiła rekord życiowy o 11 setnych sekundy. Mistrzynią została Pia Skrzyszowska (12.77, AZS AWF Warszawa)

Skrzyszowska była faworytką, ale wyczyn Klaudii, która od dwóch lat reprezentuje AZS Łódż, jest sporą sensacją.

- Klaudia nie była ostro prowadzona, eksploatowana, ale robiła stałe postępy – mówi Janusz Mazur, trener Resovii, prezes Podkarpackiego Związku LA. - Jej miejsce, wynik, jest doskonały, bo przecież przed finałem legitymowała się rezultatem na poziomie szóstego, siódmego miejsca w Europie. Czy jestem zaskoczony? Trochę tak, ale najbardziej jest pewnie pewnie Klaudia, której serdecznie gratuluję. Trafiła z formą idealnie.

Klaudia jest wychowanką Resovii, ale warto nadmienić, że pochodzi z Trzebowniska, a w arkana lekkiej atletyki wprowadzał ją Zbigniew Przygórzewski, nauczyciel Klaudii ze szkoły podstawowej.

Piąte miejsce w skoku wzwyż w stolicy Estonii zajęła Wiktoria Miąso. Podopieczna Michała Tittingera uzyskała wynik 185 cm, co oznacza, że wyrównała rekord życiowy. - Wika zasłużyła na pochwały. Była jedną z młodszych w stawce, a wyprzedziły ją głównie dziewczyny, które już startowały w diamentowej lidze – mówi trener zawodniczki.