poniedziałek, 19 kwietniaWiadomości które się liczą

Wybory prezydenta w Rzeszowie. Komitetów jest 13, kandydatów na razie ośmiu

We wtorek 30 marca minął termin rejestracji komitetów wyborczych w związku z wyborami prezydenta Rzeszowa. Komitetów zarejestrowano 13 komitetów, kandydatów znanych z nazwiska jest na razie 8. Ale to nie koniec, bo kandydatów można rejestrować do 16 kwietnia.

Powołano także Miejską Komisję Wyborczą. Będzie miała siedzibę w Ratuszu. Komisja liczy 10 osób, a jej szefem został sędzia Marek Antas z Sądu Rejonowego w Przemyślu.

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają się odbyć 9 maja. Słychać jednak opinie, że mogą być przesunięte nawet na lipiec, z powodu pandemii. – Dochodzą do nas informacje, że wybory zostaną jednak przesunięte – mówi nam jeden z polityków opozycji. – Partii władzy najbardziej pasowałby termin wakacyjny, bo wtedy część mieszkańców wyjedzie na wakacje i można liczyć na sukces.

Czy te przewidywania się sprawdzą?

Czas pokaże. Na razie mamy obostrzenia do 9 kwietnia. Potem obchody rocznicy smoleńskiej, które jak mówi przedstawiciel rządu, na pewno się odbędzie, a 11 kwietnia okaże się co dalej.

Zarejestrowane komitety wyborcze i ich kandydaci:

KWW Konrad Fijołek Rozwój Rzeszowa 2.0

Kandydat to Konrad Fijołek, ma 44 lata, urodził się w Rzeszowie, tu chodził do szkoły, tu studiował. Jest absolwentem Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 2018 uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Apsley Business School of London. Radny miejski od 2001 roku. Żonaty, ma syna Ksawerego.

KWW Ewa Leniart Wspólny Dom Rzeszów

Kandydat to Ewa Leniart, obecnie wojewoda podkarpacki. Urodziła się w 1976 roku, w Dylągówce. Jest doktorem nauk prawnych. Była dyrektorem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

KWW Marcin Warchoł i Tadeusz Ferenc – dla Rzeszowa

Kandydat Marcin Warchoł. Urodził się w 1980 roku w Nisku. Prawnik i polityk, doktor habilitowany nauk prawnych, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, poseł na Sejm. Związany z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. W VIII kadencji Sejmu był doradcą Klubu Poselskiego Ruch Palikota. Żonaty, ma troje dzieci.

KWW Grzegorz Braun – Konfederacja

Kandydat Grzegorz Braun, ma 54 lata, urodził się w Toruniu. Reżyser, scenarzysta, nauczyciel akademicki, publicysta i polityk. Kandydat na Prezydenta RP w wyborach w 2015 roku, poseł na Sejm, prezes partii politycznej Konfederacja Korony Polskiej i jeden z liderów federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Żonaty, ma dwoje dzieci.

KWW Waldemar Kotula – Porozumienie dla Rzeszowa

Kandydat to Waldemar Kotula. Ma 35 lat. Radny Prawa i Sprawiedliwości. Jest informatykiem, absolwentem Politechniki Rzeszowskiej oraz doktorantem Politechniki Śląskiej.

KWW Rzeszów Przyszłości

Kandydatem jest Maciej Masłowski. Ma 36 lat. Ukończył informatykę i ekonometrię w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Został pracownikiem naukowo-dydaktycznym i doktorantem na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jest krewnym Pawła Kukiza, był posłem, startował z listy powołanego przez Pawła Kukiza komitetu wyborczego wyborców. W wyborach samorządowych w 2018 był kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Rzeszowa, ale nie wygrał. Poległ też w 2019 w wyborach do Parlamentu Europejskiego i w wyborach do Senatu.

KWW Kazimierza Rocheckiego Zdrowy – Czysty – Zielony Rzeszów

Kandydatem będzie Kazimierz Rochecki, były działacz Samoobrony, a obecnie przewodniczący rady osiedla Śródmieście. Ma 68 lat. Ukończył studia na wydziale prawa i administracji Filii UMCS w Rzeszowie. Był wiceprzewodniczącym Chrześcijańskiej Demokracji III RP województwa podkarpackiego.

* KWW Artura Głowackiego
Kandydat nie zgłoszony

* KWW Dobry Wybór dla Rzeszowa
Kandydat nie zgłoszony

* KWW Trybuna Miasta Rzeszowa
Kandydat nie zgłoszony

* KW Polska 2050
Kandydat nie zgłoszony

* KW Hejt Stop
Kandydat nie zgłoszony

* KW Normalny Kraj
Kandydat nie zgłoszony

Jak widać kandydatów do prezydenckiego fotela nie brakuje, a będzie ich jeszcze więcej.
Małgorzata Froń

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze