niedziela, 13 czerwcaWiadomości które się liczą
Shadow

Współpraca Rzeszowa i Presova

W poniedziałek, w ratuszu odbyła się konferencja poświęcona współpracy Rzeszowa i Presova. Są to miasta, które są stolicami przygranicznych regionów Polski i Słowacji.

Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez Rzeszów i Euroregion Karpacki. Na konferencji przedstawiono ofertę turystyczną miast, perspektywy rozwoju, poruszono także temat współpracy między regionami.

Uczestników spotkania przywitał Henryk Wolicki – pełnomocnik prezydenta miasta, który podkreślił, że konferencja pozwoli zacieśnić współpracę obu miast:

– Względy administracyjne, gospodarcze, edukacyjne i społeczne sprawiają, że Rzeszów i Presov – urastają do rangi aglomeracji, których oddziaływanie wykracza poza regiony, których są stolicami – mówił Henryk Wolicki.

W konferencji uczestniczyli m.in: wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart, prezydent Presova – Andrea Turčanová, Konsul Honorowy RP na Słowacji – Jan Hudacky, starosta rzeszowski – Józef Jodłowski, wiceprezes Euroregionu Karpackiego – Dawid Lasek.

– Od lat stanowimy wzór stosunków sąsiedzkich. Dzięki wzajemnym relacjom możliwe jest wsparcie takich działań jak ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego, usprawnienie infrastruktury drogowej i kolejowej, rozwój gospodarki oraz edukacji – rozpoczęła konferencję Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Czytaj też  Pikieta pielęgniarek w Rzeszowie

Podczas prezentacji multimedialnych oba miasta przedstawiły, jakim potencjałem dysponują w obszarze gospodarki, kultury i turystyki.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook