Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Wakacyjny sezon portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

W dniu dzisiejszym w terminalu pasażerskim portu lotniczego Rzeszów-Jasionka odbyła się konferencja prasowa. Prezes zarządu Adam Hamryszczak podsumował przygotowania, jakie zostały podjęte jak i przedstawił ofertę na lato 2022.

Liczby stoją po stronie podrzeszowskiego lotniska

Od początku tego roku port lotniczy obsłużył ponad 200 tysięcy pasażerów. W samym maju z usług lotniska skorzystało ponad 60 tysięcy osób. Stanowi to ponad 90 procent ruchu odnotowanego w tym samym miesiącu w roku 2019. Warto zaznaczyć, że rok 2019 był najlepszym w historii podrzeszowskiego lotniska. Zapytany przez nas o przypuszczenia pobicia tego rekordu Adam Hamryszczak odpowiedział: “Nie chcę dzisiaj nic obiecywać, natomiast zobaczymy finalnie jak ten <tegoroczny> wynik będzie wyglądał, jednakże chciałem wyraźnie zauważyć, że progres z miesiąca na miesiąc jest coraz większy. Dzisiaj mówimy tu, w kontekście maja, ponad 90 procent. Myślę, że w kolejnych miesiącach będzie jeszcze więcej. Nie zakładam czegoś takiego, że akurat pobijemy ten rekord, który miał miejsce w 2019 roku. Liczę jednak na to, że mocno się do niego zbliżymy”. Pod koniec konferencji podziękował również całemu personelowi lotniska za zaangażowanie i rzetelną pracę. Również dzięki nim możliwe jest tak dobre funkcjonowanie całego obiektu.

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka w te wakacje zapewnia aż 23 kierunki. Zagraniczne kierunki to między innymi Londyn, Bristol, Dublin, Manchester, Eindhoven, Wenecja, Zadar, Burgas, Zakynthos, Tirana, Bodrum, Antalya, Rodos, Kreta.  Do oferty dołącza również nowe połączenie Jasionka-Rijeka. Z połączeń krajowych mamy Gdańsk, Warszawę oraz Olsztyn.

Oferta WIZZ AIR

Oferta RYANAIR

Oferta lotów czarterowych

Kierunek – Rijeka

Dzięki współpracy podrzeszowskiego lotniska z Polską Linią Lotniczą LOT będziemy mogli przez 2 miesiące polecieć do trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Lotnisko, do którego przylecą podróżni z Podkarpacia i sąsiednich regionów usytuowane jest na wyspie Krk, która ze względu na piękne plaże nazywana jest “złotą wyspą” Adriatyku.

Czytaj też  Niewybuch z okresu II wojny światowej znaleziony podczas prac rolnych

Od 5 lipca o godzinie 20:10 startować będą samoloty typu Bombardier Q400, aby wylądować w Rijece o 22:05. Lot powrotny natomiast został zaplanowany jest na 22:35, a podróżni dotrą do Jasionki pół godziny po północy.

“To trzecia – obok Wenecji i Olsztyna – nowa letnia trasa zaoferowana przez LOT. Wierzę, że powtórzy ona ubiegłoroczny sukces połączeń do Zadaru i Gdańska, które również w tym roku proponujemy naszym pasażerom. Cieszę się, że nasza współpraca z narodowym przewoźnikiem konsekwentnie się rozwija. Będziemy ją zacieśniać w kolejnych latach, bo to dla nas strategiczny partner” mówi Adam Hamryszczak.

Najlepsza oferta w historii lotniska

W miesiącach wakacyjnych z Jasionki odbywać się będzie w sumie ponad 80 rejsów rozkładowych tygodniowo do 12 krajów. “Nigdy w historii naszego lotniska nie mieliśmy tak atrakcyjnej oferty przygotowanej i skrojonej dla naszych pasażerów” podkreśla prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Kursują już czartery do Antalyi i Heraklionu oraz regularne połączenia do Gdańska. W najbliższych dniach wystartują kolejne trasy: do Burgas, Wenecji i na wyspę Rodos.

Promocja PLL LOT

Na koniec konferencji pan Bartosz Górski – Dyrektor Komercyjny Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował uczestników o promocji PLL LOT. “Szalona środa”, ponieważ tak się ona nazywa umożliwia zakup biletów w bardzo atrakcyjnych cenach. Loty do Wenecji można zakupić nawet poniżej stu złotych.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze