Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Ulica Spacerowa będzie rozbudowana. W mieście powstaną też nowe sygnalizacje świetlne

Na majowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni przyjęli uchwałę dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Spacerowej na Zalesiu. Zarezerwowali na ten cel w miejskim budżecie 200 tys. złotych. Dokumentacja ma dotyczyć rozbudowy ulicy od budynku nr 24 w kierunku ulicy Zelwerowicza na długości ok. 650 metrów.

To jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam położony. Dzięki temu z ulicy Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ulicy Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – mówi p.o. prezydenta Marek Bajdak.

Zgodnie z planem część ulicy Spacerowej zostanie poszerzona – tam, gdzie jest to możliwe, do 6 metrów, a tam gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów. Dodatkowo w ramach inwestycji ma powstać również chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa. W planach jest także budowa oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

To, jakie dokładnie rozwiązania na ulicy Spacerowej zostaną przyjęte, zostanie ustalone w trakcie procesu projektowania. Przygotowujemy już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie – zapewnia Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Czytaj też  Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie rozpoczyna nabór wniosków

Nowe sygnalizacje świetlne

Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

O budowę sygnalizacji świetlnych do prezydenta Rzeszowa i Miejskiego Zarządu Dróg wnioskowali mieszkańcy. Pierwsza z nich powstać ma na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską. Druga wybudowana ma zostać na ul. Dębickiej, w rejonie Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Jana III Sobieskiego.

Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni zaakceptowali wniosek Marka Bajdaka, pełniącego funkcję prezydenta Rzeszowa, o zarezerwowanie w budżecie miasta pieniędzy na budowę świateł. Na pierwsze z zadań w budżecie zostało zapisane 650 tys. zł, na drugie 300 tys. zł. Obydwie inwestycje będą zrealizowane w tym roku.

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze