sobota, 31 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

Uczestnik Wimbledonu zagra w Mistrzostwach o Puchar Prezydenta Rzeszowa!

56 zawodników weźmie udział w V Międzynarodowych Mistrzostwach o Puchar Prezydenta Rzeszowa – Resovia Residence 2021. Sobotnio-niedzielna rywalizacja toczyć się będzie głównie na kortach Czarnych Rzeszów (ul. Błogosławionej Karoliny). Faworytem imprezy jest Czech Petr Michnev, uczestnik turniejów wielkoszlemowych

Tenisiści będą walczyć o trofea w trzech kategoriach; Open Pro (16 graczy), Open (16) i +45 (24). Najwyższego poziomu można się spodziewać oczywiście w pierwszej kategorii, w której oprócz polskich zawodników, mają się pojawić tenisiści zza naszej południowej i wschodniej granicy.

– Tytułu wśród profesjonalistów będzie bronił Petr Michnev, swego czasu zawodnik z okolic końca drugiej setki rankingu ATP – informuje trener Krzysztof Karwański. – Warto wspomnieć, że ma na koncie udział w turniejach Rolanda Garrosa i w Wimbledonie, a kilka lat temu potrafił wygrać ze Stefanosem Tsitsipasem, dziś gwiazdą światowego formatu.

– Jest szansa, że do Rzeszowa dotrą także zawodnicy ze Słowacji i Ukrainy. Udział wysoko notowanych krajowych zawodników zależy w sporej mierze od tego, jak im się powiedzie w mistrzostwach Polski, które potrwają do piątku kontynuuje Karwański. – Sprowadzenie graczy z zagranicy komplikuje covid i przepisy z tym związane, ale staramy się, aby poradzić sobie z tym problemem. Liczę, że wszystko się uda i zobaczymy w Rzeszowie tenis na światowym poziomie.

Korty na ul. Błogosławionej Karoliny będą główną areną zawodów, ale w sobotę część meczów zostanie także rozegrana na obiektach ROSiR-u i na kortach przy ul. Niedzielskiego.

– Wartość nagród wyniesie około dwudziestu tysięcy złotych – mówi Maria Podolska, jedna z współorganizatorek zawodów. – Zwycięzca w kategorii pro otrzyma między innymi trzy tysiące złotych. Jeśli chodzi o zaproszonych gości, to mamy nadzieję, że odwiedzi nas pan Konrad Fijołek, nowy prezydent naszego miasta.

Organizatorów niepokoją nieco prognozy pogody, ale są przygotowani na każdą sytuację. – Liczymy, że pogoda wytrzyma i turniej w całości odbędzie się otwartych obiektach. W razie opadów deszczu tenisiści powalczą na krytych kortach przy Błogosławionej Karoliny i na ROSiRze – dodał Karwański.

PROGRAM ZAWODÓW:

sobota:

godzina 9 – I runda kategorii Open Pro (Bł. Karoliny), 9 – I runda kat. Open (ul. Niedzielskiego), 9 – I runda kat. +45 (ROSiR), 14 – konsultacja Sportmed, 15 – catering „Woda i Mąka”, 16 – ćwierćfinały, 20-23 – players party (Bł. Karoliny);

niedziela:

godzina 10 – półfinały +45 (Bł. Karoliny), 11.30 – półfinały Open (Bł. Karoliny), 13 – półfinały Open Pro (Bł. Karoliny), 14.30 – finał +45 (Bł. Karoliny), 16 – finał Open (Bł. Karoliny), 17.30 – finał Open Pro (Bł. Karoliny), 19 – wręczenie nagród.

Tomasz Ryzner

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook