Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Tymoteusz Jakubowski zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Bytomiu.

Klub Bokserski „Wisłok” Rzeszów triumfował na Mistrzostwach Polski Juniorów w Bytomiu. Tytuł Mistrza Polski wywalczył zawodnik klubu – Tymoteusz Jakubowski. Został on złotym medalistą w kategorii 48 kg. 17-latek w finałowym starciu pokonał Dawida Kurowskiego z BKS Skorpion Szczecin.

Przeciwnik w finałowym starciu napierał mocno do przodu, ale taktyka rzeszowianina okazała się skuteczna. Miał on boksować z defensywy i niwelować mocną ofensywę rywala, który postawił w walce wszystko na jedną kartę. Tymek bił z luzu, skutecznie i wypunktował Kurowskiego. Ostatecznie to ręka podopiecznego z klubu Wisłok powędrowała w górę.

Jakubowski pokazał olbrzymie umiejętności pokonując wszystkich rywali podczas Mistrzostw. Trenerzy z dumą zapowiadali przed mistrzostwami, że celują w srebro albo złoto, bo ich zdaniem, Tymoteusz jest czołówką kraju w tej kategorii wagowej. Sukcesy sprawiły, że otrzyma on powołanie do kadry narodowej.

Oprócz wielkiego sukcesu Tymoteusza, brązowy medal zdobył kolega z klubu – Kacper Sawka. Wywalczył on medal w kategorii 75 kg.

 

W ciągu dwóch lat, klub bokserski „Wisłok” z Rzeszowa może pochwalić się dwoma złotymi medalami oraz brązem. To skalpy przywiezione z Mistrzostw Polski w roku 2021 i 2022. Przed Jakubowskim, mistrzem Polski Juniorów został Dominik Kida. To olbrzymi sukces także trenera chłopaków – Wojciecha Lipy.

Czytaj też  Biało – czerwoni wracają na Podkarpacie!

 

Na środowym treningu obecna była pani wiceprezydent – Krystyna Stachowska, która powitała gratulacjami medalistów. Na specjalne spotkanie przyszło ponad trzydziestu innych pięściarzy Wisłoka oraz cały arząd klubu z prezesem Maciejem Dziurgotem na czele. Tymoteusz oraz Kacper jak i trener Wojciech otrzymali od zarządu prezenty, w tym markowe zegarki, a cała grupa Wisłoka otrzymała koszulki sportowe.

Wywiad z Tymoteuszem Jakubowskim przeprowadził Polski Związek Bokserski na swoim kanale YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=wlClWtSnwew)

Organizatorami MP juniorów byli: Polski Związek Bokserski, Miasto Bytom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Bytomska Akademia Boksu.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze