Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Trzynasta wygrana Assesco Resovii Rzeszów w PlusLidze

FB_IMG_1670916062348
W meczu 15 kolejki PlusLigi Assesco Resovia Rzeszów pokonała pewnie GKS Katowice. Rzeszowianie wygrali pewnie. Wyrównana była tylko pierwsza partia, którą gospodarze wygrali na przewagi.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Katowic, którzy prowadzili po dwóch błędach Kochanowskiego. Do remisu doprowadził Defalco i to jego gra długo trzymała rzeszowian. Dzięki jego zagrywce na tablicy wyników był remis 7:7. W następnej fazie seta długo trwała wyrównana walka. Następnie Assesco odskoczyła na trzy punkty 17:14, dzięki zagrywce Defalco i atakom Muzaja. Resovia niedługo po tym odskoczyła na pięć punktów. Wydawało się, że kwestia seta jest już rozstrzygnięta. GKS jednak wziął się do pracy i Rousseaux dał swojej drużynie wyrównanie 23:23. W końcówce dobrą zagrywką popisał się Kochanowski a seta zakończył Muzaj.

Druga odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Prowadzili oni 4:2 a po skutecznym serwisie Drzyzgi było już 10:6. Skutecznie grał Defalco. Goście poderwali się jeszcze na chwilę i zminimalizowali przewagę gospodarzy 13:10. Jednak następnie zdarzyła się im cała seria błędów, po tym gospodarze prowadzili 17:10. Rzeszowianie mieli drobne błędy, ale w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Resovia wygrała seta 25:16, po błędzie w ataku zawodników GKS Katowice.

Trzeci set to wyrównana walka. W pewnym momencie za sprawą Rousseaux goście wychodzą na dwa punkty przewagi 8:6 i długo kontrolują przebieg gry. Resovia za sprawą Muzaja doprowadza do wyrównania przy stanie 14:14. Po tym długo trwa walka punkt za punkt. Akcje są wyrównane, oba zespoły pewnie przyjmują. Wydaje się, że o losach seta znów zdecyduje gra na przewagi. Jest remis 22:22. Jednak następne punkty zdobywają Rzeszowianie, którzy doprowadzają do piłki mieczowej. Mecz kończy się po zablokowaniu w ataku Kuby Jarosza.

MVP: Torey DeFalco

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0 (26:24, 25:16, 25:23)

Składy zespołów:

Asseco Resovia Rzeszów: Muzaj (13), Kozamernik (8), Kochanowski (7), Drzyzga (2), Cebulj (12), DeFalco (16), Zatorski (libero) oraz Kędzierski, Bucki, Rossard

GKS Katowice: Jarosz (11), Kania (6), Adamczyk (4), Rousseaux (11), Seganov (1), Quiroga (8), Mariański (libero) oraz Mielczarek, Domagała (1), Nowosielski