Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Tour de Polonge w sierpniu na drogach Podkarpacia

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyła się konferencja prasowa na temat tegorocznych zmagań na trasie Tour de Polonge. Podczas konferencji prasowej podpisano została umowa na mocy której Województwo Podkarpackie zostało partnerem tegorocznej edycji Tour de Polonge.  

Udział we wczorajszej konferencji prasowej wziął Czesław Lang, Władysław Ortyl i samorządowcy z miast, w których gościł będzie wyścig. Marszałek województwa podkarpackiego podkreślił, że wyścig to kolejna szansa na promocję naszego regionu. Jednym z samorządowców, którzy wzięli udział w konferencji prasowej był prezydent miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, który przypomniał, że pierwszy raz wyścig w Rzeszowie pojawił się w 2013 roku. Podobnie jak marszałek województwa podkreślał, że wyścig to wielka promocja i radość dla mieszkańców, którzy mogą śledzić wyścig “na żywo”.

Trasa 79 edycji Tour de Polonge zawita na Podkarpaciu 1 sierpnia. Wtedy to kolarze rozpoczną zmagania w Kraśniku, przejadą też przez Leżajsk, czy Jarosław. Zmagania zakończą się tego dnia w Przemyślu. Ten etap liczy 237,9 km. Będzie to 3 etap Tour de Polonge.

2 sierpnia (4 etap Tour de Polonge) kolarze będą ścigać się od Leska do Sanoka na liczącym 179,4 km trasie. Kolarze przejada m.in obok słynnego hotelu Arłamów w Ustrzykach Dolnych.

Czytaj też  Śmiertelny wypadek w Woli Raniżowskiej. Nie żyje 73-letni mężczyzna

Ostatniego dnia wizyty Tour de Polonge 2022 na Podkarpaciu to 3 sierpnia, wtedy to kolarze pokonają trasę z Łańcuta do Rzeszowa. Trasa będzie liczyć 178,1 km jest to 5. etap TdP 2022.

Transmisja wyścigu będzie odbywać się w TVP Sport. Trasa 79 edycji Tour de Polonge liczy 7 etapów. Tour rozpoczyna się w Kielcach 30 lipca, a kończy 5 sierpnia w Krakowie. Twarzą Tour de Polonge jest Czesław Lang, który od 1993 roku zajmuje się wyścigiem. Historia wyścigu sięga okresu przedwojennego. Pierwszy wyścig datowany jest na rok 1993.

 

Zapis transmisji na żywo z konferencji możecie oglądnąć tutaj:

Konferencja prasowa dotycząca 79. Tour de Pologne

Opublikowany przez Rzeszów Info Środa, 13 lipca 2022

 

Fotorelacja z konferencji:

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze