Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

#TOP 10, czyli rzuć wszystko i jedź w Bieszczady

Pogoda sprzyja długim spacerom i wyprawom w góry. Sprawdziliśmy, które miejsca poleca nam Nadleśnictwo Baligród na majowe wędrówki.

Przedstawiamy Wam #TOP 10, czyli miejsca, które w Bieszczadach warto odwiedzić .

 1. Cerkiew w Łopience i dolina Łopienki (m. Łopienka gm. Cisna, Nadl. Baligród i Cisna) – udostępniono ścieżkę utwardzoną 1,26 km, miejsca postojowe , WC i wiatę spoczynkową;
 2. Korbania (894m n.p.m.) i wieża widokowa (m. Bukowiec, gm. Solina)  – przy wyjściu na szlak z Bukowca udostępniono wiatę spoczynkową, miejsca postojowe, WC. Na szczycie znajduje się schron przeciwdeszczowy oraz ławostoły z zadaszeniem.
 3. Rezerwat „Sine Wiry” (m. Buk, gm. Cisna, Nadl. Baligród i Cisna)  – dojście od strony m. Buk, zakaz wjazdu pojazdów. Obowiązuje zakaz wjazdu na drogi leśne.
 4. Otaczarnia – (m. Bukowiec, gm. Solina) – udostępniono wiatę spoczynkową z piecem, miejsca postojowe oraz ścieżkę utwardzoną prowadzącą wzdłuż potoku Solinka. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi.
 5. Lasumiła – najgrubsza jodła w Polsce (m. Jabłonki, gm. Baligród) – udostępniono wiatę spoczynkową z piecem, WC, miejsca postojowe, ścieżkę nieutwardzoną do jodły. Obowiązuje częściowy zakaz wjazdu od parkingu. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi.
 6. Jeziorko bobrowe (m. Huczwice, gm. Baligród) – dojście pieszo, udostępniono zadaszoną platformę widokową. Stąd można dojść na szczyt Chryszczata (998 m n.p.m.) wyznaczonymi ścieżkami leśnymi.
 7. Rezerwat „Gołoborze” (m. Rabe, gm. Baligród) – ścieżka dydaktyczna do najniżej położonych gołoborzy w Bieszczadach. Dostępna z drogi leśnej. Przy wejściu czynne w sezonie źródło wody mineralnej.
 8. Ścieżka dydaktyczna do kapliczki „Synarewo” (m. Rabe, gm. Baligród)  – ścieżka prowadzi do kapliczki ukrytej w lesie na stokach Łysego Wierchu (Manyłowej) (815 m.n.p.). Przy ścieżce znajduje się schron przeciwdeszczowy.
 9. Ścieżka utwardzonaDoliną Rabskiego Potoku” wraz z fragmentem „Kamienna Góra”
  (m. Rabe, gm. Baligród). Na utwardzonej trasie o dł. ok. 3,5 km znajduje się parking, wiata spoczynkowa, WC, miejsce ogniskowe, rezerwat „Gołoborze”, kapliczka „Synarewo”.
  Stąd można wyruszyć w kierunku jeziorka bobrowego lub do bazy namiotowej „Rabe”. Miejsce idealne dla dzieci.
 10. ”Kuźmakówka” – siedziba Nadleśnictwa Baligród (m. Baligród, gm. Baligród), czynne od godz. 7-15. Możliwość umówienia się na bezpłatny pokaz diaporamy. Grupy powyżej 20 osób wymagają wcześniejszej rezerwacji pod nr 13 465 72 00. Dzieci mile widziane.
Czytaj też  Jak ustrzec się przed komarami – mamy na to sposoby.

Gdzie już byliście a gdzie się wybieracie?

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie https://baligrod.krosno.lasy.gov.pl/

Tekst powstał w oparciu o materiały Nadleśnictwa Baligród.

Foto: Nadleśnictwo Baligród

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze