Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Tegoroczna Noc Księgarń już w najbliższy piątek

7 października już po raz czwarty odbędzie się Noc Księgarń. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, w Rzeszowie program realizować będą dwie księgarnie. Na czytelników będzie czekać wiele atrakcji, m.in. warsztaty dla dzieci i dorosłych, wykłady, konkursy i quizy literackie. Ale Noc Księgarń to przede wszystkim spotkania z pisarkami i pisarzami oraz kiermasze.

Część wydarzeń będzie można oglądać za pośrednictwem Internetu, ale tegoroczna edycja, jeszcze mocniej niż w poprzednich latach, stawia na spotkania “twarzą w twarz”, wizyty w księgarniach, a wraz z nimi rozmowy.

„Pandemia zamknęła wielu z nas w domach, a jej długofalowym skutkiem jest to, że wolimy robić zakupy w Internecie. Podczas Nocy Księgarń przypominamy czytelniczkom i czytelnikom, że księgarnie to nie tylko miejsca, w których dokonujemy zakupu książek. To także lokalne centra kultury, miejsca spotkań i rozmów o literaturze. Takich, których nigdy nie zastąpi Internet” – mówi Anna Lubczyńska-Lafuente, Prezes Zarządu OSDW Azymut.

Księgarze i księgarki przygotowali specjalne oferty, rabaty, prezenty i konkursy dla odwiedzających. Jak co roku udało się też zebrać imponujące grono gości, z którymi będzie można spotkać się w księgarniach. Będą to między innymi: Tomasz Samojlik, Karolina Sulej, Magdalena Łuczyn, Mikołaj Marcela, Andrzej Franaszek, Marek Krajewski, Ida Kulawik, Katarzyna Grochola, Sylwia Chutnik, Agnieszka Szydłowska, Katarzyna Ryrych, Maciej Marcisz, Jacek Paśnik, Olga Drenda, Paweł Pieniążek, prof. Przemysław Czapliński, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Izabela Janiszewska, Justyna Mazur, Justyna Sobolewska, Olga Wróbel, Maciej Libich, Przemek Staroń czy Joanna Olech.

Podczas Nocy Księgarń nie zabraknie też ważnych i aktualnych tematów. W programie znalazły się między innymi rozmowy o współczesnej literaturze ukraińskiej dostępnej w języku polskim oraz nowych przekładach, które wkrótce trafią do rąk czytelników.

W Rzeszowie udział w Nocy Księgarń weźmie Księgarnia Nova, zlokalizowana przy ulicy Kościuszki 4. Ma długą tradycję i piętro przeznaczone dla dzieci. Tam też zorganizowane zostaną w dniu Nocy Księgarń warsztaty lub spotkanie dla dzieci w okolicach godzin 18.00 -20.00. Na najmłodszych czytelników będzie czekać piracka przygoda, budowanie tratwy i poszukiwanie skarbu. Do wydarzenia dołączy także Księgarnia Św. Pawła (ul. Jagiellońska 1). O godz. 18 rozpocznie się tam spotkanie autorskie z Agatą Rusak, psychoterapeutką oraz autorką książki “Ona zraniona. Od skrzywdzenia do wdzięczności”. W obu księgarniach będzie obowiązywał rabat na zakup książek.

Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN) wraz z wydawcami i księgarniami.

źródło: strona internetowa wydarzenia

Czytaj też  Dom Kultury w Tyczynie zaprasza na Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze