Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Szansa na zdobycie grantu w konkursie ,,Zielona Ławeczka”

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zachęca, by zebrać grupę sąsiadów i wspólnie stworzyć projekt zazielenia wybranego terenu na swoim osiedlu i złożyć wniosek. 

Będzie to już VII edycja konkursu ,,Zielona Ławeczka”. Pierwszym zadaniem konkursowym jest zbudowanie Zespołu z osób zainteresowanych zazielenieniem terenu wokół miejsca zamieszkania (min. 5 osób). Zespół Sąsiedzki inicjuje projekt modernizacyjny, a w przyszłości będzie kierował pracą, jak również opiekował się stworzonym miniogrodem. Dlatego warto odpowiednio dobrać zespół. W grupie powinny znaleźć się osoby, które mają różne predyspozycje, tak aby zbudowany Zespół miał jak największy potencjał. Trzeba zwrócić uwagę na zadania przed nim stojące – są to m.in. zagospodarowanie przestrzeni (więc dobrze byłoby dobrać osoby, które mogłyby fizycznie pomóc w pracach ogrodniczych), zakupienie roślin (osoba z samochodem), utrzymywanie kontaktu z administratorem terenu, napisanie projektu (osoba, która sprawnie posługuje się komputerem i dobrze opisze działania podejmowane przez zespół), zachęcanie sąsiadów do współpracy (osoba towarzyska, lubiana w otoczeniu) itd.

Cały plan zadań konkursowych przedstawia się następująco:

  1. Budowa zespołu sąsiedzkiego
  2. Opis stanu aktualnego
  3. Przygotowanie projektu aranżacji miniogrodu i kosztorysu jego realizacji
  4. Konsultacja społeczna projektu
  5. Przygotowanie harmonogramu realizacji projektu
  6. Przygotowanie harmonogramu pielęgnacji miniogrodu
Czytaj też  Ukradł samochód i chciał nim wrócić do domu. Spowodował wypadek. Miał 2 promile alkoholu we krwi

W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców.  Jako nagrodę macie szansę zdobyć grant o maksymalnej wartości 1950 zł, w której skład wchodzi:

  • dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:

–  bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1200 zł

– wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 1500 zł

  • ławka parkowa – wartość 450 zł.

Wszystkie projekty będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wszelkie informacje dotyczące udziału znajdują się w zakładce PLAN DZIAŁANIA na stronie konkursu. Rejestracja trwa do 6 czerwca 2021 r.

 

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze