Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Sukces Zespołu Tanecznego Klaps z Rzeszowskiego Domu Kultury w Międzynarodowym Konkursie Tańca „Taneczne Talenty”

Zespół Taneczny Klaps z Rzeszowskiego Domu Kultury zdobył cztery nagrody podczas
V Międzynarodowego Konkursu Tańca „Taneczne Talenty”, który odbył się w dniach 14 – 15 maja 2022 roku w Skołoszynie.

                Organizatorem V Międzynarodowego Konkursu Tańca „Taneczne Talenty” było Studio Tańca AT DANCE Tomasza Berkowicza we współpracy ze Studiem Tańca Podkarpacie w Jaśle. Impreza odbyła się w dniach 14 – 15 maja 2022 roku w Hali Szkoły Podstawowej w Skołoszynie i wzięły w niej udział formacje prezentujące różne style taneczne.

Występy uczestników oceniało profesjonalne Jury w składzie: Ewa Radzik (dyplomowany instruktor tańca z wieloletnim doświadczeniem, założycielka tarnowskiej grupy hip-hopowej EVE CREW), Mariusz Jasuwienas (certyfikowany sędzia federacji WADF, zdobywca tytułów mistrza Polski, Europy i Świata), Agata Kozioł (międzynarodowa sędzina federacji WADF oraz ambasador tańców parowych WADF w Polsce) oraz Sebastian Szul (zdobywca tytułu Mistrza Świata na ogólnoświatowych zawodach Dance World Cup, juror przeglądów tanecznych w Polsce).

W konkursie wziął udział Zespół Taneczny Klaps z Rzeszowskiego Domu Kultury, który reprezentował miasto Rzeszów. Jury doceniło umiejętności tancerek, przyznając aż cztery nagrody:

  • II miejsce mini formacja w kategorii junior jazz dla Klaps grupy reprezentacyjnej,
  • II miejsce mini formacja w kategorii dzieci show dance dla Klaps grupy B,
  • III miejsce formacja w kategorii dzieci show dance dla Klaps grupy C,
  • III miejsce solo w kategorii junior show dance dla Amelii Baszak.
Czytaj też  Czternasta emerytura już w krótce trafi do seniorów

Zespół Taneczny Klaps działa w filiach Rzeszowskim Domu Kultury od września 2006 roku. Aktualnie grupa liczy blisko 80 tancerzy w różnych grupach wiekowych i jej instruktorem prowadzącym jest Agnieszka Wojnarska-Koń. Zespół ma na swoim koncie liczne występy okolicznościowe oraz nagrody zdobyte w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Zdjęcia i info: RDK Rzeszów

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze